ETAMSKI / PIERNIKOWSKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
25.11.2012

ETAMSKI / PIERNIKOWSKI

Koncert(y) bedzie sie skladal z nastepujacych czesci:
Robert Piernikowski (Napszykłat) SOLO

Przemysław Etamski (Salto) SOLO

P/E (Piernikowski/Etamski) + Special Guests L. Rychlicki (Kristen) & P. Szpura (Hera)

Robert Piernikowski - mieszka i pracuje w Poznaniu. Znany jako lider grupy Napszykłat. Jego solowe wydawnictwo “Się żegnaj” (2012 Few Quiet People) to album pełen wykoślawionych melodii, analogowej syntezy, pulsujących gdzieś w tyle głowy bitów oraz surowych ale mistrzowsko utkanych struktur. “Chość krążek koresponduje z współczesnym abstract-hiphopem, a czuć na nim także echa choćby Ovala czy późnego Autechre, jest to bez wątpienia dzieło artysty dysponującego własnym, oryginalnym językiem” (Aktivist). Piernikowski współpracuje z Przemysławem Etamskim, z którym tworzy projekt P/E, czego efektem jest wydawnictwo Piernikowski/Etamski - “Live at Kisielice” (2012 Qulturap) 

Przemysław Etamski - producent muzyczny, pochodzi ze Szczecina, mieszka w Gdyni. Z braćmi Rychlickimi (Kristen) tworzy trio Salto, z Robertem Piernikowskim (Napszykłat) duet P/E, gra również w duecie z Peve Letym (Indigo Tree, SWNY, Boar Sleeping). Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, field recordingu i awangardowego jazzu, lecz swoje korzenie posiada głęboko w podziemiach hip-hop’u. Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i spokojnych, delikatnie chropowatych tonów, niekiedy szkicując pulsujący bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu budując tym samym pełen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko jednak serwuje z doskonałym wyczuciem, co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki. Dyskografia: Zabrudzony Garnitur (2008 Qulturap), Kosmos (2009 Qulturap), Niuniuni gra na psie (z Konradem Smoleńskim - 2010 Artbazaar Records), Western Lands (z Kristen - 2011 Lado ABC), Live at Kisielice (z Robertem Piernikowskim - 2012 Qulturap), Lovely Interstellar Trip (2012 Qulturap).

P/E to duet Roberta Piernikowskiego oraz Przemysława Etamskiego. Początki obu artystów tkwią głęboko w hiphopie, który fascynuje ich do dziś, jak mówią - jest to prosta forma, która zarówno odnosi się do ludowego rytuału jak i posiada ogromny potencjał do eksperymentu. Muzycy próbują przemycić zarówno jedno jak i drugie - przy pomocy samplerów, mikserów, kaset, sampli i analogowych syntezatorów skrupulatnie budują proste formy które ewoluują podczas wolnej improwizacji osiągając swój szczyt na niesamowitych koncertach, które są niezwykle istotnym elementem w rozwoju ich muzyki. Ta metoda powstała z naturalnego połączenia fascynacji free jazzem (Etamski) oraz analogową syntezą (Piernikowski) i tworzy ona zupełnie nową jakość na polskiej - jeśli nie swiatowej - scenie muzycznej. Do tej pory P/E zagrali na festiwalach Multiplace w Brnie, Transvizualia w Gdyni oraz Unsound w Krakowie, jedyne dotychczasowe wydawnictwo to “Live at Kisielice” czyli zbiór szkiców z pierwszego wspólnego koncertu. Duet pracuje właśnie nad pierwszą pełną, studyjną płytą którą planuje wydać w przyszłym roku. 

Pardon to Tu, g. 20:30

wstęp: 10/15zł