EABS

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
19.06.2017
Godzina: 
19:30

Grupa EABS wystąpi 19-go czerwca, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Warszawie.

EABS jest swego rodzaju movementem. Ideą. Rekonstrukcją dekonstrukcji. Uosabia w sobie również hołd dla twórczości muzycznych legend takich jak: Ahmad Jamal, Gil Scott Heron, Sun Ra czy David Axelrod. Jednak miłość do tradycji nie przesłania członkom zespołu czerpanie inspiracji ze współczesnych ikon, nie tylko wywodzących się z jazzu, soulu czy funku, ale też hip-hopu stąd w można doszukać się dużo wypływu J Dilla, który również pozostawił po sobie dość spore spadkobierstwo muzyczne.

Zanim band wykrystalizował się w dzisiejszym kształcie, przez pięć lat zrzeszał większą ilość improwizujących muzyków. Do każdej sesji w nieistniejącym już wrocławskim klubie Puzzle dołączali spontanicznie instrumentaliści, dowiadujący się o tym wydarzeniu przypadkowo. Kilku z nich dołączyło do składu na stałe. Proces klarowania się zespołu można posłuchać na darmowym mikstejpie "Puzzle" (Astigmatic Records, 2016).

Projekt został uznany za Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, zdobywając prestiżową nagrodę WARTO – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. Do wspólnego grania podłączali się też renomowani muzycy, którzy z instrumentami zasiadali na widowni wracając ze swoich koncertów. Tak było m.in. z Dave’m Liebmanem (grającym z Elvinem Jonesem czy Milesem Davisem). Do jammowania byli zapraszani też zasłużeni raperzy oraz wokaliści z polskiej i światowej sceny. Na EABS do tej pory pojawili się Natalia Lubrano, Abradab, Venio, Te-Tris, Waldemar Kasta, Mika Urbaniak, Jesse Boykins III (US), Tawiah (UK), Raashan Ahmad (US) oraz Paulina i Natalia Przybysz (ex Sistars), Jeru The Damaja (US), Coultrain + Ben Lamar (US) M.E.D. (US). Obecnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem studyjnym pt. "Repetitions".

CO? - EABS
KTO? – Marek Pędziwiatr, Marcin Rak, Vojto Monteur, Paweł Stachowiak, Spisek Jednego, Olaf Węgier ,Jakub Kurek
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 19/06/2017, 19:30
BILETY? – 30 zł