Dominik Bukowski Group

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pałac Nowy w Ostromecku
Data: 
07.02.2016
Godzina: 
16:00

Do najnowszego kwartetu Dominik Bukowski zaprosił trzech muzyków młodego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego i Patryka Dobosza. Zespół czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie prastarej muzyki zwanej Maqam, jak również polskiego folkloru, i przekłada to wszystko na idiom jazzowy z elementami muzyki współczesnej. Kwartet Bukowskiego stanowi pewien pomost kulturowy między tradycją Środkowego Wschodu a zachodnimi tradycjami, muzyka zespołu charakteryzuje się pełnymi ekspresji improwizacjami, innym razem wyciszeniem i kontemplacją muzyczną. 70go lutego grupa wystąpi w Pałac Nowy w Ostromecku

Dominik Bukowski - Wibrafonista jazzowy, kompozytor,  absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu.
W 1999r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych  i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę „Aniołka Jazzowego 2002”. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

Od  2003r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon Roku” . Był nominowany do nagrody GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii „Nadzieja Melomanów Roku 2003” oraz „SZTORM ROKU 2005” przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie  „Człowiek Roku 2005”. Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został „Płytą Roku” według Jazz Forum. 

CO? – Dominik Bukowski Group
KTO? – Dominik Bukowski, Emil Miszk, Adam Żuchowski, Patryk Dobosz
GDZIE? – Pałac Nowy w Ostromecku
KIEDY? – 07/02/2016, 16:00
BILETY? – 10 zł