Dni Muzyki Nowej: Phonos Ek Mechanes / Ensemble Adapter

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
17.01.2016
Godzina: 
20:00

17-go stycznie, w Klubie Żak, na zakończenie 6. edycji festiwalu Dni Muzyki Nowej wystąpią grupy Phonos Ek Mechanes oraz Ensemble Adapter.

Wrocławski zespół Phonos Ek Mechanes do poszerzania definicji elektroakustycznej muzyki podchodzi w skrajnie odmienny sposób. Cezary Duchnowski, Paweł Hendrich i Andrzej Bauer wykorzystują tradycyjne instrumenty – fortepian, gitarę oraz wiolonczelę, jednak generowane przez nie dźwięki nie trafiają bezpośrednio do słuchaczy. Wysyłane są do komputerów, gdzie po ponownej preparacji nabierają kompletnie odmienionego charakteru, niemal całkowicie uniemożliwiającego identyfikację brzmienia z jego źródłem.

Na zakończenie zimowej edycji Dni Muzyki Nowej wystąpi niemiecko-islandzka grupa Ensemble Adapter, której skład zmienia się w zależności od sytuacji i potrzeb konkretnej muzycznej wizji. Do Gdańska przyjadą założyciele projektu – Matthias Engler oraz Gunnhildur Einarsdóttir, czyli perkusista i harfistka. Ich brzmienie uzupełnią natomiast dźwięki elektroniczne, a także projekcje wideo, których wykorzystanie ma dla duetu kluczowe znaczenie w szerzeniu misji tworzenia interdyscyplinarnej sztuki.

Perkusja oraz harfa to nietypowe zestawienie, które tworzy podstawę niemiecko-islandzkiego projektu Ensemble Adapter. W zależności od podejmowanej tematyki muzycznej skład poszerza się o między innymi wiolonczelę, saksofon, klawesyn, waltornię czy fortepian, ale podczas koncertu w Gdańsku grupa wróci do swoich korzeni i wystąpi jako duet założycielski - Matthias Engler oraz Gunnhildur Einarsdóttir.

CO? –  6. Dni Muzyki Nowej: Phonos Ek Mechanes/ Ensemble Adapter
KTO? – Phonos Ek Mechanes: Paweł Hendrich, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski / Ensemble Adapter: Matthias Engler, Gunnhildur Einarsdóttir
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 17/01/2016, 20:00
BILETY? - 13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
15 zł I pula / 25 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
20 zł I pula / 30 zł II pula – super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY
25 zł I pula / 35 zł II pula – bez zniżek