Bielska Zadymka Jazzowa: Monty Alexander Trio / Jean Luc Ponty Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Klimat, Bielsko-Biała
Data: 
22.02.2018
Godzina: 
19:00

Kolejny wieczór z dwoma koncertami, w ramach LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa. Jako pierwszy na scenie pojawi się Monty Alexander Trio, po którym zaś wystąpi Jean Luc Ponty Quintet.

Pochodzący ze stolicy reggae, Kingston na Jamajce, pianista i kompozytor Monty Alexander jest jednym z najważniejszych muzyków amerykańskiego jazzu, często porównywanym ( za grację oraz elokwencję swingu) np. do Oscara Petersona czy Arta Tatuma. Wychowany w karaibskiej tradycji, Monty Alexander prezentuje to niezwykle ekspresyjny i technicznie doskonały pianista. Nagrywał i koncertował z największymi: od Franka Sinatry po Benny’ego Golsona i Dizzy’ego Gillespiego. Jednak, co niezwykle ważne, Monty Alexander od czasu swojego debiutu ( w 1965 roku) płytą „Alexander the Great” konsekwentnie eksponuje związki jazzu z reggae i calypso, wspaniale rozgrywając nastrój i brzmienie tych wzajemnie przeplatających się stylistyk.

Jean Luc Ponty to francuski wirtuoz skrzypiec ,który popularność i uznanie zdobył koncertując z własnymi zespołami, ale także ze sztandarową formacją fusion jazzu, zespołem The Mahavishnu Orchestra, Johnem McLaughlinem, Stanleyem Clarkiem, Alem Di Meolą i ekscentrycznymi grupami Franka Zappy. Jest jednym z twórców muzyki jazz-rockowej. Znalazł idealną formułę na połączenie jazzu z elektrycznymi, nowoczesnymi formami rocka progresywnego. Ponty niewątpliwie króluje nad francuską sceną jazzową. Jego muzyka ściąga na koncerty fanów z całego świata.

CO? – LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa: Monty Alexander Trio / Jean Luc Ponty Quintet
KTO? – Monty Alexander Trio: Monty Alexander, JJ Shakur, Jason Brown / Jean Luc Ponty Quintet: Jean Luc Ponty, Jean Marie Ecay, William Lecomte, Guy Nsangué Akwa, Damien Schmitt
GDZIE? – Klub Klimat, Bielsko-Biała
KIEDY? – 22/02/2018, 19:00
BILETY? – 130 PLN (bilet z miejscówką) / 80 PLN (bilet bez miejscówki)
KARNET? – 510 PLN