Avant Art Festival Warszawa: Powell / Flowdan / Actress / Regis / Lutto Lento

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Niebo, Warszawa
Data: 
07.10.2017
Godzina: 
22:00

Powell, Flowdan, Actress, Regis oraz Lutto Lento - ci wszyscy artyści wystąpią 7 października, w warszawskim klubie Niebo, w ramach 1. Avant Art Festival Warszawa.

Lutto Lento, właściwie Lubomir Grzelak, artysta dźwiękowy, muzyk i DJ, współwłaściciel DUNNO Recordings, występuje zwykle pod pseudonimem Lutto Lento. Wykorzystuje w dużej mierze wyszukiwane i nagrane dźwięki, syntezatory, obiekty, konstruowane przez siebie pętle taśmowe. Występował na wielu festiwalach, odbył trasy koncertowe między innymi z Bonnie Prince Billy, występował w różnych kolaboracjach, także z Michałem Urbaniakiem podczas festiwalu Era Schaeffera. Komponuje muzykę do teatru i tańca współczesnego, skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu Michała Marczaka „Wszystkie Nieprzespane Noce”. Jego muzyka ukazała się w takich wytwórniach jak FTD, Where To Now? czy Transatlantyk. W tym roku wydał debiutancki album długogrający “Dark Secret World”.

Powell - czerpiący inspiracje z acid, techno, punk i zacierający granice między tymi gatunkami, londyński DJ i producent od początku dekady umacnia i potwierdza swoją pozycję na niwie muzyki elektronicznej. Nie tracąc na walorach imprezowych, twórczość jego pozostaje odarta z ozdobników, surowa, w niespodziewany sposób meandrująca – zachowując właściwe parametry zabawowe. Koktajl silnie zakwaszony, beaty odpowiednio gęste i głębokie, cięcia, skrawanie i inne cut-upowe zabiegi tworzą szklarniowe warunki do tańca eksperymentalnego. P.S. Nie znosi go sam Steve Albini.

Flowdan czyli UK-grime w najlepszym wydaniu ponownie na scenie Avant Art. Znany ze współpracy m.in. z The Bug, MC przyswaja, przetwarza i wyraża nastroje młodzieży z zapadłych sektorów metropolii: gniew, frustracja i przemoc dzięki precyzji i indywidualnemu sznytowi artysty bezkonfliktowo łączą się tu z nastrojami energetyczno-imprezownymi. Jungle, ragga, wygięty po swojemu post-dubstep.

Actress to zwarta, niepozbawiona ostrza eksperymentalnego, formuła klubowa w odcieniach afrofuturystycznych. Z nowym albumem dla Ninja Tune, w kolażowy a zwarty i emocjonalnie naznaczony sposób, brytyjski artysta ściera ze sobą nastroje Detroit-techno, inklinacje ciemnym electro/calypso, jakości charakterystyczne dla odtwarzaczy przenośnych, szumy i zgrzyty, przy konsekwentnie głębokich beatach. Podczas tegorocznej edycji AAF zaprezentuje się w secie Djskim.

Regis - aktywny od ponad dwóch dekad założyciel (w 1993 - wraz z Peterem Huttonem aka Female) wpływowego labelu Downwards z żelazną konsekwencją i w niezliczonych inkarnacjach badający potencjał techno w jego przemysłowych odcieniach. Zakorzeniony w (post-)industrial lat '80, brytyjski DJ i producent bada warunki wyjściowe dla wielopłaszczyznowej redukcji i przestrzenie hipnagogiczne, które, nie tracąc potencjału tanecznego, pozostają bezkompromisowe, synestezyjne, hipnotyczne.

 

CO? – 1. Avant Art Festival Warszawa: Powell / Flowdan / Actress / Regis / Lutto Lento
KTO? – Powell, Flowdan, Actress, Regis, Lutto Lento
GDZIE? – Klub Niebo, Warszawa
KIEDY? – 07/10/2017, 22:00
BILETY? – 45 pln / 40 pln