Avant Art Festival Warszawa: Black Dice / KURWS / Tsvey

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Pogłos, Warszawa
Data: 
05.10.2017
Godzina: 
20:00

5 października, w klubie Pogłos w Warszawie, czekają nas trzy wydarzenia. Na swoim pierwszym koncercie w Polsce pojawi się grupa Black Dice, zespół the KURWS będzie miał ogólnopolską premierę materiał ze swojej najnowszej płyty a formacja Tsvey odnotuje swój pierwszy warszawski występ. 

Black Dice Nowojorski (obecnie) tercet od dwóch dekad zgłębiający wytrzymałość materiałów takich jak noiserock, muzyka taneczna, industrial czy dub; w tej miksturze istotne są zarówno precyzyjnie i z troską zebrane i poddane recyklingowi odpady dźwiękowe, jak i dominujący, zlepiający je w strukturę, silnie dominujący beat.
Przy bliższej lekturze dźwiękowej ich cut-upowe kolaże odkrywają poziomy o wartościach imprezowych, humorystycznych, onirycznych – wrażliwe wariacje na tematy generalnego rozstroju, pokonsumpcyjnych odrzutów, poddane w formie tyle przystępnej, ile głębokiej w warstwie poszukiwań.

the KURWS - liryczne niepokoje, drobiazgowe analizy rozpadów powierzchniowych i głębinowych, duże inspiracje spazmatycznym postpunkiem (nowave) oraz żywym dziedzictwem oświeconego prog (Henry Cow, Massacre itd.). Wyemancypowana sekcja rytmiczna w sposób czujny towarzyszy gitarowym wycieczkom ku obszarom nowym, destylując i redukując znane formy do tego, co pozostaje w nich żywe. Niebezpodstawna brawura wrocławskiego trio wyrywa skutecznie i odświeżająco z dogmatycznej drzemki.

Tsvey to pełna wariacja na tematy kolorowo-recyklingowe. Reanimowana po latach koopoeracja Kujawski (8Rolek) / Połoz (Deuce, Psychocukier) w sposób wydajny i intensywny eksploruje i wiąże wątki rozpadu i rozkwitu, odpadu i hi-tech przemysłu. Idee pokrętne a barwne, potęga beatu i ferment bladej codzienności, melodie z kategorii zmiętych i hałaśliwych. Patamuzyka dla wybrednych, rzeźbiąca techno-struktury z infoszumu, wydobywająca z kultury klubowej to, co w niej najmocniej sfermentowane, a jednocześnie nadająca się do brawurowego tańca.

CO? – 1. Avant Art Festival Warszawa: Black Dice / KURWS / Tsvey
KTO? – Black Dice: Bjorn Copeland, Eric Copeland, Aaron Warren / KURWS: Dawid A. Bargenda, Jakub Majchrzak, Hubert Kostkiewicz, Oskar Carls / Tsvey: Bartek Kujawski, Piotr Połoz
GDZIE? – Klub Pogłos, Warszawa
KIEDY? – 05/10/2017, 20:00
BILETY? – 35 pln / 30 pln