Atom String Quartet & NDR Big Band

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kongresowe ICE Kraków
Data: 
10.11.2019
Godzina: 
18:00

Dwukrotny laureat nagrody fonograficznej Fryderyk, wielokrotnie wyróżniany w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum – Atom String Quartet, wystąpi we wspólnym projekcie koncertowym z legendarną orkiestra niemieckiego radia publicznego w Hamburgu, NDR Big Band. Koncert pod szyldem Filharmonii Krakowskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Projekt z pogranicza jazzu i muzyki klasycznej konsoliduje wielkie osobowości obu tych światów. Atom String Quartet (Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka i Krzysztof Lenczowski – wiolonczela) łączy możliwości kwartetu smyczkowego i muzyki improwizowanej, a w swojej działalności inspiruje się zarówno folklorem polskim i innych regionów świata, jak i muzyką współczesną i klasyczną. Wybitna sopranistka – Olga Pasiecznik, w swoim repertuarze ma dzieła od baroku po twórczość ostatnich dekad, nie stroni też od muzycznych wyzwań, do których zaliczyć można koncert Pieśni kurpiowskie – źródła i inspiracje z Adamem Strugiem i Harmonium Duo, prezentowany podczas ostatniej edycji festiwalu Szymanowski / Polska / Świat w krakowskiej filharmonii. Do tego NDR Big Band grając od ponad czterdziestu lat na największych scenach i festiwalach jazzowych oraz Vladyslav „Adzik” Sendecki  okrzyknięty przez New York Village Voice jednym z pięciu najlepszych pianistów jazzowych na świecie. A przy tym program koncertu –  inspirowany twórczością Krzysztofa Pendereckiego materiał About Penderecki, prawykonany z sukcesem w hamburskiej filharmonii; kompozycję Wolfa Kerscheka My Polish Heart, napisaną specjalnie dla Sendeckiego czy świeżą płytę Le Jardin Oublié nagraną przez niego wraz z Atom String Quartet – wszystko to stanowi przepis na wyjątkowy koncert i absolutnie niepowtarzalne muzyczne wydarzenie. 

CO? – Atom String Quartet & NDR Big Band
KTO? – Atom String Quartet: Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski / NDR Bigband / Geir Lysne, Olga Pasiecznik, Vladyslav Adzik Sendecki
GDZIE? – Centrum Kongresowe ICE Kraków
KIEDY? – 10/11/2019; 18:00
BILETY? – 80 zł / 60 zł