Amirtha Kidambi & Elder Ones

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg Warszawa
Data: 
05.11.2017
Godzina: 
21:00

Świeże spojrzenie na tradycję uduchowionego jazzu – ten opis absolutnie nie wyczerpie listy cech, którymi opisać można Amirthę Kidambi i jej zespół Elder Ones, ale sugeruje ścieżkę, jaką podążają muzycy. Ten amerykański zespół jest opisywany jest przez wielu krytyków jako jedna z najciekawszych formacji współczesnej amerykańskiej sceny jazzowo-improwizującej. Będziemy mogli się o tym przekonać 5 listopada, w klubie Mózg Warszawa.

Zespół Elder Ones tworzą saksofonista Matt Nelson, kontrabasista Brandon Lopes i perkusista Max Jaffe. Muzycy wykonują kompozycje napisane przez Amirthę Kidambi. Kidambi to 30-letnia wokalistka, posiadająca klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie w wykonywaniu partii wokalnych kompozycji Luigi Nono i Karlheinza Stockhausena. W autorskiej twórczości Kidambi inspiruje się mocno muzyką karnatycką, art rockowymi eksperymentami i oczywiście swobodną improwizacją. Inspiracje Alice i Johnem Coltrane’m uzupełniają się tu z wpływami tradycyjnej muzyki z południowych Indii, skąd pochodzi rodzina Kidambi.

Duchowość Kidambi, najbliższa uniwersalizmowi, objawia się w muzyce śpiewem bez słów. Jej wokalne eksperymenty wspierają Nelson, Lopes i Jaffe, którzy, jak przystało na nowojorskich muzyków, mają szeroki wachlarz inspiracji i technicznych możliwości. W muzyce Amirthy Kidambi & Elder Ones jest więc miejsce na improwizację, awangardę, jazz, ragi, krzyk, szept i trans. Taki jest debiutancki krążek kwartetu pt. „Holy Science”, który ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Kwartet Amirtha Kidambi & Elder Ones to grupa utalentowanych muzyków, którzy poszukują nowych środków wyrazu. Na swojej pierwszej europejskiej trasie, po festiwalowych koncertach w Berlinie, Gdańsku i Krakowie, Amirtha Kidambi i Elder Ones zagrają też w Warszawie w klubie Mózg.

CO? – Amirtha Kidambi & Elder Ones
KTO? – Amirtha Kidambi, Matt Nelson, Brandon Lopes, Max Jaffe
GDZIE? – Mózg Warszawa
KIEDY? – 05/11/2017, 21:00
BILETY? – 30 pln