6. Nowa Muzyka Żydowska: Sefardix / Cukunft & Zeev Tene

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Palladium, Warszawa
Data: 
25.04.2015
Godzina: 
19:30

25-go kwietnia w warszawskim Klubie Palladium, w ramach 6. edycji Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska wystąpi trio Sefardix. Zaraz po nim na scenie pojawi się jeden z projektów przygotowanych specjalnie na tegoroczny festiwal - z grupą Cufunkt wystąpi Zeev Tene.

Ten koncert otwiera drugą odsłonę magicznej śródziemnomorskiej podróży trzech wybitnych muzyków jazzowych.
Cztery lata po niezwykle udanej festiwalowej premierze projektu „Sefardix”, po wielu koncertach i płytowym sukcesie zapraszamy na koncert, w którym artyści oprócz prezentowanych już wcześniej utworów wykonają kilka nowych, wyszukanych w archiwach i innych zakamarkach historii, pieśni greckich Żydów z przełomu XIX i XX wieku.
Koncert wypełniony będzie wyrafinowaną maestrią brzmieniową i charakterystyczną dla całego Tria doskonałością muzyczną.

Buntownik, bard, poeta i legenda izraelskiej sceny muzycznej w jednym – to właśnie jest Zeev Tene. Tworzy od lat muzykę zaangażowaną, poruszającą problemy otaczającego go świata, która polskiej publiczności może być znana chociażby z piosenki wykorzystanej w znakomitym filmie „Walc z Baszirem”.
Jego niepokorna i niezwykła twórczość połączona z intrygującą barwą głosu, sceniczną ekspresją i autentycznością pozwoliły mu zdobyć ogromną popularność i miłość fanów daleko wykraczającą poza Izrael. Tym razem powraca do kraju swoich urodzin, czyli do Polski, z najbardziej osobistym projektem jaki tylko można sobie wyobrazić.

Razem ze znaną z eksperymentów i poszukiwań wśród źródeł muzyki aszkenazyjskiej, założoną przez Raphaela Rogińskiego formacją Cukunft, stworzyli wyjątkowy projekt specjalnie dla Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska.
Podróż w głąb siebie i swoich emocji. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania, które tkwią głęboko schowane w zakamarkach duszy, związane z rodzinną polsko-izraelską przeszłością i niełatwą historią. Będzie to próba odnalezienia brakujących ogniw, próba odpowiedzi na pytania o miejsce w świecie – teraz i wtedy.
Niezwykłym towarzyszem podróży po tych bardzo osobistych wyśpiewanych opowieściach będzie muzyka Cukunftu współtworząc zjawiskowo kompletny, pełen emocji muzyczny spektakl.

CO? – Sefardix / Cukunft & Zeev Tene
KTO? – Sefardix: Bartłomiej Brat Oleś, Marcin Oleś, Jorgos Skolias /  Cukunft : Raphael Rogiński, Pawel Szamburski, Paweł Szpura / Zeev Tene
GDZIE? – Klub Palladium, Warszawa
KIEDY? – 25/04/2015, 19:30
BILETY? – 30 zł