5. urodziny Powiększenia - dzień 2. | RYKARDA PARASOL | Support: STARDUST MEMORIES

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Powiększenie, Warszawa
Data: 
08.04.2014
Godzina: 
20:00

Zapraszamy na koncert RYKARDY PARASOL, wokalistki i multiinstrumentalistki stawianej, przez niektórych, w jednym szeregu z takimi gwiazdami jak Nico, Patti Smith, czy PJ Harvey!

W ramach 5 dniowego, urodzinowego maratonu koncertowego w Powiększeniu wystąpią również: Radian, LXMP z Claytonem Thomasem, Kristen oraz Maja Ratkje z Ikue Mori.
Więcej informacji wkrótce.


☂ Posłuchaj: www.soundcloud.com/ryskaparasol
☂ Zobacz: www.vimeo.com/64750948


► RYKARDA PARASOL jest jedną z tych artystek, których muzyka zdaje się nie być zwykłą, wyrachowaną artystyczną kreacją, ale czymś, co w bardzo wyrazisty sposób pochodzi z samej głębi duszy. Ta urodzona w San Francisco wokalistka i multiinstrumentalistka o korzeniach polsko-żydowsko-szwedzkich (co tłumaczy jej oryginalne nazwisko – to nie pseudonim!) ze swoją twórczością wpisuje się w tradycję mrocznych, nastrojowych, pełnych poetyckości songów i ballad. Wymieniana jest jednym tchem z takimi muzycznymi osobistościami jak Nico, Patti Smith, PJ Harvey, Leonard Cohen, Tom Waits czy Lou Reed. Ze względu na swój głęboki i niski tembr głosu najczęściej porównuje się jej styl śpiewania do Nicka Cave’a, uznając ją nawet za jego żeński odpowiednik.

► STARDUST MEMORIES to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i Magnificent Muttley.
Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę - od korzennych, „rootsowych", amerykańskich dźwięków z obszaru bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej alternatywy. Flirtują z modnymi aktualnie brzmieniami retro & vintage.

Specyficzny klimat stardustowych kompozycji kreują głębokie znane z produkcji z lat 60’ pogłosy, mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty, które w połączeniu z klasycznym brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli budują atmosferę rodem z soundtracków do filmów Tarantino, Rodirgueza czy Lyncha.

Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako 'dark country' oraz 'space folk', a jako inspirację wymienia m.in. takich wykonawców, jak: Tom Waits, Dead Weather, Bob Dylan, Florence&The Machine, The Kills, The Rolling Stones, czy The Raconteurs.


BILETY:
► 20 Pln: przedsprzedaż w barze w Powiększeniu + Newsletter
► 30 Pln: w dniu koncertu

► Zapisz się na newsletter i zarezerwuj bilet po 20 Pln
Tu możesz się zarejestrować: http://on.fb.me/XsIN3E

► Klub Powiększenie
Nowy Świat 27 (w podwórku)
http://www.klubpowiekszenie.pl/