ŁYCHA: VOLQUARTZ/ŁYSZKIEWICZ/ZABRODZKI/TRELA

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Chłodna25, Warszawa
Data: 
04.04.2012

ŁYCHA: VOLQUARTZ/ŁYSZKIEWICZ/ZABRODZKI/TRELA

Ove Volquartz - klarnet basowy, saksofon

Piotr Łyszkiewicz - saksofon tenorowy i sopranowy

Michał Trela - perkusja

Piotr Zabrodzki - syntezatory

"ŁYCHA" - to specjalny muzyczny projekt polsko-niemiecki. W skład zepołu wchodzą Ove Volquartz , Piotr Łyszkiewicz, Piotr Zabrodzki i Michał Trela. Muzyka to niebanalna, abstrakcyjnie kojąca, wywołująca stan ostatecznego ukojenia jaźni. Dzięki takim projektom świat staje się lepszy, a nogi same rwą się do tańca.

Ove Volquartz - klarnecista, saksofonista, kompozytor. Mieszka w Getyndze w Niemczech. Współpracuje z muzykami z nurtu freejazzu i muzyki improwizowanej. Oprócz tego pracuje jako kompozytor i uczestniczy w projektach interdyscyplinarnych łączących muzykę z malarstwem, tańcem, poezją i filmem. Ma na koncie współpracę z artystami takimi jak Cecil Taylor, Roscoe Mitchell, Peter Kowald czy Lester Bowie.

Piotr Łyszkiewicz - saksofonista,kompozytor, improwizator. Współzałożyciel zespołu Ziemia Planeta Ludzi oraz freejazzowego P.K.P. Trio. Bierze udział w interdyscyplinarnych projektach z tancerzami contact-improvisation, współpracuje z teatrem tańca. Uczestniczył w nagraniu drugiej płyty nominowanego do nagrody ''Paszporty Polityki 2011'' zespołu Ballady i Romanse. Zdobył wyróżnienie na VII Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 2011.

Michał Trela - perkusista wywodzący się z nurtu free jazzowego w oparciu o głębokie podstawy klasycznego jazzu i rytmiki afrykańskiej. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Maciejem Obarą i Markiem Kądzielą w trio ''Maciej Obara Electrically'', Założyciel ''Erase'' - projektu zrzeszającego improwizatorów, kompozytorów wywodzących się z awangardy jazzowej. Współpracuje z "Power of the Horns" i "Music According To Art" Piotra Damasiewicza. Występował ponadto z takimi artystami jak: Zbigniew Wegehaupt, Maciej Garbowski, Piotr Baron, Ryszard Borowski.

Piotr Zabrodzki - pianista, gitarzysta, kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem ilość zespołów, w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, Senk Że, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi.

Chłodna25, godz. 21:00

Wstęp: 20zł