Zbliża się Enter Enea Festival 2016

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trzy kwartety, orkiestra i dwa specjalne tria Leszka Możdżera, składają się na program VI edycji Enter Enea Festival, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 24-25 maja. Dzień wcześniej, instalacja Candy Sticks Maurycego Gomulickiego dołączy do plenerowej kolekcji Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim. Enter zbliża się wielkimi krokami.

Program szóstej edycji Festiwalu zdaje się łączyć w sobie ulubione akcenty wiernej publiczności Entera. Na scenie usłyszymy zarówno klasyczne jazzowe granie jakim charakteryzuje się Jakub Płużek Quartet, jak wirtuozerski koncert radio.string.quartet. Sceniczny rozmach i charyzmę w rozbudowanym, muzycznym składzie zaprezentuje liczna i międzynarodowa Nikola Kołodziejczyk Orchestra. Do etnicznych korzeni muzyki środka odnosić się będą koncerty Zohar Fresco Quartet i nowego tria Leszka Możdżera, w którym zobaczymy go z Dieterem Ilgiem i Ericiem Allenem. Wyjątkowym doświadczeniem będzie też  koncert Leszka Możdżera z Ivą Bittową i Oskarem Törökiem, którzy spotkają się po latach w Poznaniu. Obydwa tria pod egidą Leszka Możdżera są przygotowane specjalnie na Enter Enea Festival.

Współistnienie natury, muzyki i sztuki jest doceniane zarówno przez publiczność Festiwalu jak i artystów odkrywających okolice poznańskiego jeziora i jego niepowtarzalną atmosferę. Sześcioletnia historia festiwalu założonego przez Jerzego Gumnego w ramach działań Fundacji „Europejskie Forum Sztuki” pozwoliła nie tylko na przywiązanie wiernej publiczności, oraz zyskanie rozpoznawalności w muzycznym świecie, ale też na zdobycie zaufania partnerów. 

Program Enter Enea Festival 2016:

Poniedziałek 23.05 / 19:00
Maurycy Gomulicki
Candy Sticks - realizacja na terenie Visual Park
Nightflight to Venus - wystawa, ABC Gallery

Wtorek 24.05 / 19:00
Jakub Płużek Quartet
Leszek Możdżer / Dieter Ilg / Eric Allen
Zohar Fresco Quartet

Środa 25.05 / 19:00
Nikola Kołodziejczyk Orchestra
Leszek Możdżer / Iva Bittova / Oskar Török
radio.string.quartet

Tagi: