Zbigniew Namysłowski Quintet zainauguruje cykl „Cały ten jazz! LIVE!" pod patronatem Centrum Promocji Kultury

Autor: 
Redakcja

17 września, we wtorek, o godzinie 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa (filia Centrum Promocji Kultury) odbędzie się koncert inaugurujący nowy cykl muzyczny "Cały ten jazz! LIVE!". Wystąpi Zbigniew Namysłowski ze swoim Quintetem.

 

Zbigniew Namysłowski to legenda polskiego jazzu i jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych, którzy kultywują muzyczną kulturę i tradycję swego kraju. Na repertuar jego kwintetu składają się utwory o charakterze etniczno-jazzowym. Są to kompozycje oparte na polskich tańcach ludowych - oberku, kujawiaku, krakowiaku i melodie z wyraźnym wpływem muzyki góralskiej. Ale zainteresowania Zbigniewa Namysłowskiego muzyką etniczną wykraczają poza polskie granice. W niektórych kompozycjach słychać wpływy arabskie i hiszpańskie. Wszystkie utwory, grane przez zespół złożony z czołowych polskich jazzmanów, są oryginalnymi kompozycjami lidera.Zbigniew Namysłowski Quintet:


Zbigniew Namysłowski - lider, saksofony altowy, sopranowy i sopranino

Jacek Namysłowski - puzon, tuba

Grzegorz Tarwid - fortepian

Paweł "Pszczoła" Puszczało - kontrabas

Grzegorz Grzyb – perkusja

 

Cykl koncertów prezentuje mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany jest zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale - co równie ważne - także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.
Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim: talencie.
Cykl "Cały ten jazz! LIVE!" podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.
W ramach cyklu do końca roku 2013 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Zbigniewa Namysłowskiego, Anny Serafińskiej, Artura Dutkiewicza, Włodzimierza Nahornego i Ewy Urygi.
Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.