Zapraszamy na warsztaty poświęcone pisaniu o jazzie!

Autor: 
Redakcja

Instytut Muzyki i Tańca z przyjemnością informujemy o uruchomieniu drugiej edycji programu departamentu muzyki Instytutu Muzyki i Tańca „Krytyka muzyczna 2.0 – II edycja”. Tematem tej edycji jest „Krytyka jazzowa”. Program, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Teatr oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, adresowany jest do polskich muzykologów, teoretyków muzyki, recenzentów i krytyków oraz do osób reprezentujących szeroko rozumianą humanistykę, które zamierzają poznać zasady krytyki muzycznej lub podnieść jej jakość. Wydarzeniem, które będzie przedmiotem recenzji i opracowań krytycznych, jest LOTOS JAZZ FSTIVAL 14. Bielska Zadymka Jazzowa (22-26.02.2012, Bielsko-Biała).

Udział w programie obejmuje uczestnictwo w wykładzie teoretycznym, warsztatach oraz całym festiwalu. Wykład teoretyczny w formie dyskusji poprowadzi Jan „Ptaszyn” Wróblewski, a warsztaty Maciej Karłowski (redaktor naczelny portalu Jazzarium.pl). Zajęcia odbędą się w dniach 23 i 24 lutego w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Termin nadsyłania zgłoszeń (formularz aplikacyjny, życiorys i list motywacyjny) upływa 6 lutego, zaś termin wyboru wniosków 15 lutego 2012 roku. O udział w programie mogą aplikować także studenci od 3. roku studiów wyższych lub osoby posiadające licencjat.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.imit.org.pl w zakładce programy.

Tagi: