Walter Smith III debiutuje w Blue Note.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne
Saksofonista i kompozytor Walter Smith III podpisał kontrakt z Blue Note Records i wkracza w nową erę swojej kariery lidera zespołu wraz z wydaniem 7 kwietnia jego niezwykłego debiutu w wytwórni - Return to Casual, długo oczekiwanej kontynuacji wydanego dziwięć lat temu albumu Still Casual.
 
Na płycie występują pianista Taylor Eigsti, gitarzysta Matt Stevens, basista Harish Raghavan i perkusista Kendrick Scott, a także gościnnie: trębacz Ambrose Akinmusire i pianista James Francies. Return to Casual jest dostępny w przedsprzedaży już teraz na Blue Note Store ekskluzywnym kolorowym winylu, czarnym winylu, CD lub cyfrowym pobraniu. Singiel "Contra" z płyty można posłuchać poniżej.
 
 
 
Wydając "Return to casual", na którym pełni również rolę producenta, Smith ujawnia wiele cały wachlarz narzędzi, o jakie poszerzyła się jego twórcza ekspresja przez lata współpracy z takimi twórcami jak Ambrose Akinmusire, Terence Blanchard, Gerald Clayton, Eric Harland, Jason Moran, Christian Scott aTunde Adjuah, Herbie Hancock, Maria Schneider, Terri Lyne Carrington i Dee Dee Bridgewater. 
Album składa się z dziewięciu oryginalnych kompozycji  oraz przepisanej na język jazzowy kompozycji Kate Bush “Mother Stands for Comfort”, który jak sam Smith przyznaje stał się jego przepustką do muzyki słynnej ikony brytyjskiej piosenki.
 
"Od chwili gdy go usłyszałem porwał mnie jego nastrój charakter - wspomina Smith (...) im więcej jej słuchałem tym bardziej wciągał mnie jej styl, a ta piosenka jest w moim odczuciu ilustracją jakiegoś wiekszego planu, jak uchwycić nastrój i historię i naprawdę przełożyć ją na dźwięk.
Tytułem uzupełnienia tylko trzeba dodać, że na Return Casual" Smith występuje także w roli producenta.
 

Tagi: