Tribute To Tomasz Stańko Piotra Schmidta w Top 2018 Wulfa Mullera

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

O płycie Piotra Schmidta zatytułowanej "Tribute to Tomasz Stańko" jest głośno w Polsce. Teraz płyta została wyróżniona na arenie międzynarodowej i to od razu jako jeden z dziesięciu najlepszych albumów jazzowych na świecie 2018!

Zapytacie w jakim rankingu? Otóż w prywatnym, autorstwa Wulfa Müllera, szefa muzycznego wytwórni Okeh Records, współpracownika Sony Music Germany i przede wszystkim jednego z najbardziej cenionych recenzentów muzyki jazzowej, który na swoim blogu  opublikował Top listę najlepszych albumów jazzowych wydanych w 2018 roku na świecie. Znalazł się w nim nie tylko projekt "Tribute to Tomasz Stańko", lecz również wspomniany został album Saxesful.

Płyta miała swoją premierę 7 grudnia w Gliwicach. Krążek nagrany, tylko dla przypomnienia dodamy, nagrany został w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych - Wojciecha Niedzieli oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka. Dwaj ostatni znani z trio jazzowego RGG, które w swojej podstawowej składowej formule nagrywało dla Okeh Records, a w rozszerzonych układach osobowych dla Fundacji SŁucaj!

Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat, a we wrześniu zeszłego roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta - Dark Morning. Tribute To Tomasz Stańko, jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko mu dostarczała przez wiele ostatnich lat.

Tagi: