Trasa koncertowa Rafał Sarnecki Quartet feat. Avri Borochov już w lutym

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Filip Błażejowski

Trasa koncertowa Tria Rafała Sarneckiego, która odbywa się w Czechach i Słowacji dobiega końca, a już zapowiedziana jest kolejna, tym razem kwartetu gitarzysty, która odbędzie się w lutym w Polsce. W kwartecie obok Rafała Sarneckiego, Pawła Kaczmarczykai  Łukasza Żyty jako gość specjalny zagra izraelski kontrabasista Avri Borochov.

Rafał Sarnecki gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Już w 2002 roku został zauważony na "Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002", gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. Od 2005 roku mieszka i koncertuje w Nowym Jorku. Ukończył z wyróżnieniem studia na prestiżowym wydziale jazzu w New School University, gdzie pobierał lekcje u takich mistrzów jak Paul Bollenback czy Peter Bersnstein. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukonczył również studia magisterskie na wydziale jazzu w CUNY Queens College. Koncertował w uznanych klubach jazzowych oraz na festiwalach w 8 krajach Europy, w Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. W 2008 roku ukazał się pierwszy autorski album gitarzysty zatytułowany "Songs From A New Place", który w 2009 roku został nominowany do Fryderyków w kategorii "Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku". W 2011 ukazała się kolejna płyta wydana przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent "The Madman Rambles Again". Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił “The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Czasopismo “Hi-Fi i Muzyka” przyznało płycie “Wyróżnienie Roku 2011”.

Avri Borochov to jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych kontrabasistów na izraelskiej scenie jazzowej. W 2009 roku ukończył studia na wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, gdzie pobierał nauki u takich mistrzów jak Reggie Workman, Junior Mance, Benny Powell czy Peter Bernstein. Studiował również klasyczną muzykę indyjską pod okiem mistrza Samir Chatterjee oraz tradycyjną muzykę Afro Brazylijską u profesora Mestre Camisa. Avri współpracował z tak słynnymi muzykami jak Kevin Mahogany, Clara Cook, Jason Lindner (USA), Meg Okura (Japonia), gwiazdą flamenco Juan Pinilla (Hiszpania), The Arab Classical Orchestra of Shfar’am, Daniel Zamir, Alaev Family (Izrael). Jest również aranżerem dla etno-jazzowego zespołu Ensemble Yamma.

Plan trasy

2.02.2013 - Ciągoty Tęsknoty, Łódź

4.02.2013 – Tygmont, Warszawa

5.02.2013 - Harris Piano Jazz Bar, Kraków

8.02.2013 - Muzyczna Owczarnia, Szczawnica

9.02.2013 - Klub Plama, Nowy Targ