Sypiając z Maxem Richterem, czyli album "Sleep" na serwisach streamingowych na Światowy Dzień Snu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

16 marca, z okazji Światowego Dnia Snu, ośmiogodzinna wersja albumu "Sleep" Maxa Richtera, zostanie po raz pierwszy udostępniona serwisom streamingowym.

Album "Sleep" został wydany w 2015 roku nakładem firmy Deutsche Grammophon, z miejsca spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyki, jak i fanów. Ośmiogodzinna wersja tego dzieła ma za zadanie ukoić słuchacza do snu. Napisane na fortepian, smyczki, instrumenty elektroniczne i głos ludzki dzieło jest „osobistą kołysanką”, którą Richter dedykuje “szalonemu światu”. Jak przyznaje sam kompozytor Sleep jest “manifestem wolniejszego tempa egzystencji”.

Richter jest uznanym kompozytorem muzyki baletowej, operowej i filmowej. Artysta stworzył między innymi: Three Worlds: Music from Woolf Works (dla Royal Ballet), ścieżki dźwiękowe do filmów: Hostiles (reż. Scott Coopera), Wyspa Tajemnic (Martin Scorsese), czy Walc z Baszirem (Ari Folman), oraz muzykę od seriali telewizyjnych Pozostawieni (HBO, reż. Damon Lindelof), czy Taboo Toma Hardy’ego, za którą otrzymał nominację do nagrody Emmy.

Tagi: