Soundprints grają Shortera!

Autor: 
Redakcja

W sumie można się było tego spodziewać odkąd Dave Douglas i Joe Lovano ogłosili nazwę dla współprowadzonego przez siebie kwintetu. Soundprints dość jasno nawiązuje przecież do Footprints - ikonicznej kompozycji Wayne’a Shortera, którą po raz pierwszy świat usłyszał na wydanej w 1966 roku płycie „Adam’s Apple”. Utwór ten jest jak hymn shorterowskiej jazzowej Utopii. Sound prints jednak, choć gwiazdorski - Douglasa i Lovano wspierają tu kontrabasistka Linda Oh, pianista Lawrence Fields i wspaniały Joey Baron - nowych drzwi w jazzie nie otwierał, a nawet nie przechwalał się, że mógłby. Teraz jednak przyszedł czas by dokonania formacji uwiecznić na płycie, i to płycie, która ukaże się nakładem wydawnictwa Blue Note! Z pomocą przyszedł więc dziadek Wayne!

„Destination Unknown” i „To Sail Beyond The Sunset” noszą tytuł dwie kompozycje Wayne’a Shortera, które znalazły się w programie koncertu Sound prints podczas festiwalu w Monterey. To właśnie to wydarzenie uwiecznione zostanie na płycie pod tytułem… Live at Monterey Jazz Festival, która do sprzedaży trafi 7 kwietnia.

Choć nie nagrywali dotąd jako Sound Prints, wspólnych płyt Lovano i Douglasa jest oczywiście bez liku - ot choćby firmowanej przez saksofonistę „Flights of Fancy” czy w ramach SF Jazz Collective - Thelonious Monk (2007), Wayne Shorter (2008), McCoy Tyner (2009)

Lista utworów:
1. Sound Prints (Joe Lovano)
2. Sprints (Dave Douglas)
3. Destination Unknown (Wayne Shorter)
4. To Sail Beyond The Sunset (Shorter)
5. Weatherman (Lovano)
6. Power Ranger (Douglas)

Tagi: