Sławek Jaskułke Trio na Jazzie na Starówce

Autor: 
redakcja, mat. pras.

30-go lipca na Rynku Starego Miasta w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce, wystąpi Sławek Jaskułke Trio.

Należy do czołowych polskich pianistów jazzowych o międzynarodowej renomie. Improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej, filmowej, producent muzyczny. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago. Reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, na EXPO w Szhanghaju, Forbidden City Concert Hall w Pekinie. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Fryderyka, Oskara Jazzowego. Po wielu latach koncertowania solo i realizowania projektów z fortepianem w roli głównej Jaskułke wraca do formy tria. Na festiwalu przedstawi oczekiwaną, nową płytę ON.

Sławek Jaskułke. Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Regularnie występuje na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival czy International Performing Arts Center w Moskwie.

W 2012 roku wystąpił z recitalem solowym w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. Reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty Jaskułke - Hong Kong. Twórca projektu Chopin na pięć fortepianów prezentowanego na EXPO 2010 w Shanghaju. Reprezentował Polskę w Forbidden City Concert Hall w Pekinie oraz w Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

Jaskułke jest artystą średniego pokolenia, posiadającym indywidualny styl i język muzycznej wypowiedzi. Jego muzyka jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju.

Max Mucha. To absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszka w Berlinie gdzie kształci się pod okiem Grega Cohena w Jazz Institut Berlin. Laureat Jazz Juniors,  Getxo (Hiszpania), oraz Jazz Hoeilaart (Belgia), gdzie został wyróżniony nagrodą dla najlepszego kontrabasisty konkursu.

Krzysztof Dziedzic. Czołowy polski perkusista jazzowy obdarzony temperamentem. Terminował u boku Tomasza Szukalskiego. Na swym koncie ma współpracę z wybitnymi artystami jak m.in.: Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Nigel Kennedy, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik.

CO? – 22. Jazz na Starówce: Sławek Jaskułke Trio
KTO? – Sławek Jaskułke, Max Mucha, Krzysztof Dziedzic
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 30/07/2016, 19:00
BILETY? – wstęp wolny