Rychlicki i Kurek w Dwa Osiem

Autor: 
redakcja
Autor zdjęcia: 
materiały prasowe

Już w najbliższy czwartek w warszawskim klubie Dwa Osiem dojdzie do ciekawego muzycznego spotkania. Tego wieczoru na scenie spotkają się bezkompromisowy gitarzysta Łukasz Rychlicki oraz twórca muzyki syntezatorowej - Piotr Kurek. 

Obaj są muzykami chętnie improwizującymi i bogatymi w kompozytorskie doświadczenia. Ten pierwszy znany jest przede wszystkim z zespołu Kristen, który współtworzy od kilkunastu lat. Rychlicki dał się jednak poznać również w avant-jazzowych i improwizowanych składach takich jak Lotto (z Pawłem Szpurą i Mike'iem Majkowskim) oraz Freegate (ze Szpurą i Mikołajem Trzaską). Występował również z producentem i raperem - Robertem Piernikowskim (Napszyklat, Syny). Choć muzyk ma ucho do melodii (co pokazuje w swoim macierzystym zespole), lubi też preparacje i efekty. W jego grze pobrzmiewają echa dokonań Freda Fritha, Marca Ribot, a może nawet Alberta Aylera. 

Piotr Kurek jako twórca muzyki elektronicznej chętnie zwraca się ku jej psychodelicznym korzeniom. Jego kompozycje na syntezator modularny cechują się hipnotycznym groove'em. Artysta nie boi się improwizacji, o czym przekonywał, nagrywając jako Suaves Figures (z Sylvią Monier) czy koncertując z przedstawicielami sceny free. Do takich występów zaliczają się wcześniejsze koncerty z Łukaszem Rychlickim, które sam Kurek uważa za jedne z najbardziej inspirujących w swojej karierze. 

Koncert rozpoczyna się o godzinie 20. Bilety kosztują 20 złotych.