Rusza konkurs na Indywidualność Jazzową 2019

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Strefa Kultury Wrocław oraz Międzynarodowa Fundacja "Jazz nad Odrą" zapraszają do udziału w najstarszym w Polsce konkursie jazzowym na Indywidualność Jazzową roku 2019.                                                                                                                                                       

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział muzycy instrumentaliści i wokaliści, którzy do 30 kwietnia 2019 roku nie przekroczyli wieku 35 lat. W konkursie nie uczestniczą laureaci Grand Prix Jazzu nad Odrą w latach poprzednich. Dotyczy to również poszczególnych członków zespołu-laureata tej nagrody, w tym występujących w ramach zgłoszenia do konkursu w ramach 55. Jazz nad Odrą jako członkowie innego zespołu. Warunkiem udziału w konkursie jest przedstawienie do oceny przez Komisję Kwalifikacyjną festiwalu 20–30 minutowego materiału muzycznego na CD (inne nośniki nie będą kwalifikowane), w tym wybranej przez Uczestnika interpretacji znanego standardu jazzowego; przy czym uczestnik nie ma obowiązku wykonania standardu jazzowego w ramach repertuaru wykonywanego podczas finału konkursu. Do nagrania należy dołączyć wypełnioną i podpisaną Kartę zgłoszenia, zgodnie z udostępnionym przez organizatora wzorem. Zgłoszenie musi wpłynąć do siedziby organizatorów w nieprzekraczalnym terminie do 01.04.2019.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybierze od 6 do 8 najciekawszych zespołów i solistów, którzy zostaną zaproszeni do finału konkursu, czyli publicznego występu w ramach 55. Jazz nad Odrą we Wrocławiu, w dniach 26-27 kwietnia 2019.  Informacja o wynikach posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej podana zostanie do publicznej wiadomości do 08.04.2019 na stronie internetowej www.jazznadodra.pl. Ogłoszenie werdyktu Jury oraz rozdanie nagród nastąpi w dniu 28.04.2019 podczas koncertu festiwalowego.

Nagrodą główną (25 000 złotych), ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia, jest Grand Prix - Indywidualność Jazzowa Roku 2019, przyznawana przez Jury festiwalu. Ponadto Jury przyzna nagrody tytularne dla wyróżnionych zespołów, solistów, muzyków indywidualnych lub kompozycji. Zeszłorocznym zwycięzcą konkursu jest zespół Weezdob Collective, który podczas tegorocznego festiwalu zaprezentuje projekt specjalny: Poznań Jazz Philharmonic Orchestra (PJPO) plays Weezdob Collective & Leszek Możdżer.

Tagi: