Romaria - nowy album Andy’ego Shepparda

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Andy Sheppard – saksofonista, który pośród wielu kochanych przez fanów płyt, często nagrywał i występował u boku Carli Bley i Steve’a Swallowa. To ważna rekomendacja, ale nie jedyne czego muzyk w swoim artystycznym życiu dokonał. Znamy go też z pewnością z koncertów i nagrań sygnowanych już własnym nazwiskiem, a dorobek ten dziś tworzy pokaźną listę zasług.

Miłośnicy jazzu z całą pewnością pamiętają jego wysoko ceniony album sprzed trzech lat zatytułowany „Surrounded By Sea” . Rozpoczętą wóczas muzyczną podróż, SHeppard kontynuuje i dziś, gdy zapowiadana jest premiera kolejnej płyty.

W składzie zepsołu zaproszonego przez Manfreda Eichera do studia Auditorio Stelio Molo RSI w Lugano usłyszymy gitarzystę Eivinda Aarseta, Michela Benitę na kontrabasie oraz perkusistę Seba Rochforda.

Album zatytułowany jest „Romaria” od tytułu kompozycji brazylijskiego pieśniarza Renato Teixier. Według not prasowych zapowiada się płyta z muzyką pełną tajemniczości, w której niekonwencjonalnie grająca sesja rytmiczna dostała orgomnąprzestrzeń dla własnych kreacji. Czekamy ze zniecierpliwieniem.

Tagi: