RGG & Verneri Pohjola u Dominikanów na Służewiu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

"Contemporary Sonus to wizja muzyki współczesnej, ze szczególnym odniesieniem do twórczości Olivera Messiaena, a w szczególności do jego wysublimowanej harmoniki, faktury i właśnie koloru." - tak o ostatnim projekcie RGG mówił nam Maciej Garbowski. 15-go marca trio, w towarzystwie fińskiego trębacza - Verneri Pohjola - wystąpi w Kościół Dominikanów na Służewiu.

Od 2001 roku RGG jest coraz bardziej identyfikowane z europejskim smakiem muzyki improwizowanej, wykonywanej przez trio fortepianowe. Od roku 2013 trio występuje w odmienionej formule. Po 12 latach istnienia RGG w miejsce Przemysława Raminiaka zawitał Łukasz Ojdana, młody utalentowany pianista, który tchnął wiatr w żagle RGG. Nazwa RGG nie jest już skrótem nazwisk muzyków, lecz stała się marką dzięki równemu zaangażowaniu każdego z jej członków w kreację artystycznego kształtu.

Verneri Pohjola - trębacz i kompozytor z Helsinek, w ciągu ostatnich kilku lat znalazł się centrum zainteresowania międzynarodowym sceny jazzowej, gdzie uznany jest za jednego z ciekawszych, młodych muzyków. Jego dwa ostatnie albumy, wydane w wytwórni ACT, cieszą się ogromnym uznaniem zarówno krytyków, jak i słuchaczy.

Najnowszy album Verneri Pohjola "Bullhorn" miał premierę 9-go lutego, tego roku.

KTO? - Verneri Pohjola, RGG: Maciej Garbowski, Krzysztof Gradziuk, Łukasz Ojdana
GDZIE? - Kościół Dominikanów na Służewiu, Warszawa
KIEDY? - 15/03/2015, 20:00
BILETY? - wstęp wolny

Tagi: