Responsio Mortifera zabrzmi jutro w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja

W środę 24. kwietnia Jerzy Mazzol z towarzyszeniem Qby Janickiego i Tomasza Sroczyńskiego zagrają w warszawskim Pardon To Tu koncert, podczas którego usłyszmy materiał z płyty „Responsio Mortifera".

Jerzy Mazzoll uważany jest obecnie za jednego z najciekawszych polskich klarnecistów (wg. Jazz Forum, „Drgawy” TVP1). W swojej grze wykorzystuje zarówno elementy klasyki jak i muzyki współczesnej, reprezentując linię jazzowych klarnecistów: Goodman, La Porta, Giufree, Lacy.

Zarówno jako klarnecista i kompozytor na swoim koncie ma współpracę z wieloma znakomitymi postaciami europejskiego jazzu. Obecnie współpracuje z Igorem Boxx (połową jednej z najsławniejszych poza granicami kraju polskiej grupy Skalpel), Emiterem (legendarna grupa Ewa Braun), oraz zespołem Lipali.

Występuję na festiwalach w kraju i za granicą (Wilde Töne, Jazz Baltica, Warsaw Summer Jazz Days), a także sam jest ich organizatorem (m.in. wszystkie krajowe i zagraniczne edycje festiwalu Art Depot oraz Yass-no).

W roku 2012 ukazały się dwa albumy sygnowane jego nazwiskiem: koprodukcja ze Sławkiem i Qbą Janickimi „Minimalover” oraz solowy album wyprodukowany przez Emitera „Responsio Mortifera".

24.04.2013, Warszawa

Pardon To Tu, g. 20:30

Bilety: 20zł