Responsio Mortifera - Jerzy Mazzoll w Polmozbycie

„Kiedyś podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty ktoś na ścianie cieszyńskiego Hyde Parku napisał "Mazzoll przekroczył granice moralności i improwizacji". Następnego dnia
mieli wystąpić Cool Kids Of Death i zrobić skandal, ale to po moim występie ludzie wyszli i prawie się pobili. Zawsze stawiałem sobie to zdanie za motto. Chciałbym przekroczyć granice improwizacji…” Tak o swojej twórczości mówi Jerzy Mazzoll, który powraca z pierwszą od 10 lat solową płytą: „Responsio Mortifera” wyprodukowaną przez Emitera.

Materiał w wersji live będzie można usłyszeć w klubie Polmozbyt już 16.12.2012r o godz. 20.00. Z Mazzollem na scenie wystąpi dwóch perkusistów Oleg Dziewanowski i Qba Janicki oraz skrzypek: Tomasz Sroczyński, który zagra partię kontrabasu . Muzycy będą korzystać także z sampli z płyty, a warto wspomnieć, że na "Responsio Mortifera" pojawia się znakomite solo, dziś już niestety nieżyjącego, Andrzeja Przybielskiego.

Jak mówi Mazzoll: „Chciałbym traktować tę płytę jako historię i ciągle opowiadać ją na nowo. Odtwarzanie nie leży w mojej naturze” a zatem: na ten niepowtarzalny koncert, zapraszamy.

Podczas koncertu będzie również można nabyc płyte "Responsio Mortifera"

CO? Jerzy Mazzoll "Responsio Mortifera"

GDZIE? Klub Polmozbyt, ul. Hallera 132, Gdańsk

KIEDY? Niedziela, 16 grudnia 2012r., godzina 20.00

SZCZEGÓŁY: http://www.facebook.com/mazzolljerzy

Tagi: