Raz w roku „Kapacitron Gra Traczyka”!

Autor: 
Redakcja

Koncepcja, na której oparte jest funkcjonowanie zespołu muzycznego KAPACITRON, opiera się na trzech punktach. Po pierwsze graja tylko jeden koncert w roku i tylko w Warszawie . Dwa: każdy koncert bazuje na innym materiale dźwiękowym i innej estetyce
. Po trzecie: punkty 1 i 2 mogą zostać anulowane, jak im się zechce. Ciekawi? Już jutro, 16 grudnia o 20.30 KAPACITRON zagra w Pardon, To Tu.W roku 2013 minęło okrągłe 10 lat od chwili, kiedy kontrabasista Wojciech Traczyk postanowił założyć własną orkiestrę. Nie założył jej do dzisiaj. Dla uczczenia tego faktu muzycy wykonają partyturę jego najnowszej kompozycji („Oraz dlatego, że jest piękna”)

Kapacitron to:
Wojtek Sobura - perkusja
Kamil Szuszkiewicz - trąbka
Wojtek Traczyk - kontrabas

Hubert Zemler - perkusja Wojtek Sobura pochodzi z Kielc, do Warszawy sprowadziła go w 2000 roku edukacja na tzw. "Bednarskiej", czyli jednej z niewielu w Polsce szkół muzycznych o profilu jazzowym. Przez te 12 lat jako perkusista przewinął się przez dziesiątki zespołów, głównie oscylujących w gatunkach tj. jazz, hiphop, soul, r&b, pop/rock.  Na co dzień w studio współpracuje z kolektywem producenckim Trio z Ulrychville (wraz z Dominikiem Trębskim i Jurkiem Zagórskim) oraz z Dj'em Envee. Obecnie jest członkiem zespołów: Muzykoterapia, Kasia Nosowska "8", Ritmodelia. Jako producent, realizator i kompozytor udzielał się przy najnowszej płycie Muzykoterapii pt. "Piosenki Izy" oraz debiutanckim albumie Pablo Hudiniego pt. "Ydżak". Na swoim koncie ma autorską płytę "Organic Lo-Fi". Kamil Szuszkiewicz natomiast związany z warszawską sceną muzyki niezależnej, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Jaime Harding, Coldair, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych. Członek cenionego zespołu Profesjonalizm. 
Jego wydana w 2011 autorska płyta „Prolegomena” spotkała się z ciepłym przyjęciem. Aktualnie pracuje nad drugą.

 Wojtek Traczyk - kontrabasista, basista, kompozytor i improwizator od lat eksplorujący różne muzyczne style, poszerzający tym samym horyzonty, wzbogacający i stale przedefiniowujący swój język muzyczny. 
100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami. Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Kari Amirian, Natu, Wacław Zimpel, Janusz Smyk, Kapacitron. Ostatnio, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Huba Połoniewicz, oraz otwierającą oczy choć momentami nieco niebezpieczną podróżą.
 I w końcu: Hubert Zemler, warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych. Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie "Piętnastka", Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.

 

KTO? KAPACITRON
GDZIE? Pardon, To Tu
KIEDY? 16 grudnia, 20:30
BILETY: 20 zł

www.kapacitron.bandcamp.com