Projekt Trzy Stacje i Felix Kubin drugiego dnia 6. Dni Muzyki Nowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

15-go stycznia w Klubie Żak, w ramach 6. Dnu Muzyki Nowej usłyszymy projekt Trzy Stacje, w wykonaniu Małgorzaty Walentynowicz, Karola Nepelskiego i Krzysztofa Cybulskiego. Po nich na scenie pojawi się Felix Kubin.

Najbardziej nieoczywistym przedsięwzięciem w ramach szóstych Dni Muzyki Nowej będzie projekt, który obejmie nie tylko salę koncertową, lecz niemal całą przestrzeń klubu Żak. Tytułowe Trzy Stacje to kino Żak, Sala Suwnicowa oraz Galeria Żak, gdzie zobaczyć będzie można instalację Krzysztofa Cybulskiego (twórcy Elektrisk Oransje – bezprzewodowego kontrolera muzycznego przypominającego włochatą piłkę), performance kompozytora Karola Nepelskiego (poruszane na ciele artysty czujniki będą wysyłać impulsy kreujące muzykę), a także wysłuchać utworów Petera Ablingera w wykonaniu pianistki Małgorzaty Walentynowicz skomponowanych w oparciu o komputerową analizę głosów Lecha Wałęsy, Mariny Abramović, Billie Holiday i Piera Paolo Pasoliniego.

Proces pracy, technokracja, czas i synchroniczność: elektroniczny futurysta, pochodzący z Hamburga Felix Kubin przygotował muzyczny projekt „Takt der Arbeit” powiązany z filmami przemysłowymi i edukacyjnymi z okresu od lat 60. do 90. XX wieku. Industrializacja zawsze wymusza nowe choreografie, zapewnia rytmiczne impulsy, które tworzą przestrzeń dla muzyki w dowolnym miejscu. Kubin zaprosił do współpracy znakomitych polskich perkusistów: Huberta Zemlera, muzyka udzielającego się w wielu zespołach oraz autora solowych płyt w tym ostatniej, bardzo dobrej „Gostak & Doshes” oraz Miłosza Pękalę i Magdalenę Kordylasińską-Pękalę ze znakomitego Hob-beats Percussion Duo oraz zespołu Kwadrofonik, który w 2015 roku otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka Poważna. Projekt „Takt der Arbeit“ został zamówiony przez niemieckie radio NDR i zaprezentowany premierowo w Hamburgu w kwietniu 2015 roku. Koncert w Żaku będzie jego polską premierą.

CO? –  6. Dni Muzyki Nowej: Trzy Stacje / Felix Kubin
KTO? – Trzy Stacje: Małgorzata Walentynowicz, Karol Nepelski, Krzysztof Cybulski / Felix Kubin, Miłosz Pękala, Magdalena Kordylasińska-Pękala, Hubert Zemler
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 15/01/2016, 20:00
BILETY? - 13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
15 zł I pula / 25 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
20 zł I pula / 30 zł II pula – super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY
25 zł I pula / 35 zł II pula – bez zniżek

Tagi: