Premiera animacji "HBP" grupy Free4Arts Tomasza Dąbrowskiego już dzis w południe

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Już 18 czerwca odbędzie się premiera animacji do utworu Free4Arts - "HBP", animacja została stworzona techniką poklatkową do utworu z płyty When I Come Across [Audio Cave 2019].

Tomasz Dąbrowski tak pisze o premierze - Utwór HBP napisałem dla bardzo ważnej osoby w moim życiu dlatego też sporo czasu zajęło znalezienie odpowiednich osób do tego przedsięwzięcia. Joanna Rusinek i Konrad Kulczyński stworzyli piękny świat używając piekielnie czasochłonnej techniki animacji poklatkowej. Efektem jest film która płynnie przechodzi z rzeczywistości w sen, dodając niebanalnie do filmowego i osobistego charakteru utworu.

"Animacja poklatkowa to film animowany, który powstaje dzięki wyświetlaniu następujących po sobie klatek (zdjęć) w odpowiednim tempie, tak aby uzyskać iluzję ruchu. W naszej animacji poklatkowej, tworzonej w technice malarskiej, artystka Joanna Rusinek, wykonywała serię zdjęć, w trakcie malowania kolejnych obrazów pod kamerą, opowiadając w ten sposób swoją autorską historię. W sumie powstało, około 3500 fotografii, które następnie zostały poddane obróbce cyfrowej, odpowiednio skadrowane oraz złożone do animowanych sekwencji, które to finalnie będą zmontowane do animowanego videoklipu do muzyki."
- Konrad Kulczyński

"Animacja do utworu Tomasza Dąbrowskiego, którą stworzyłam wspólnie z Konradem to krótka metafora bliskości, zapis czułości. Mini sekwencje podróży w głąb duszy i serca zbudowane poprzez nastrój, kolor, formę oraz tempo. „Płynna” forma klipu odzwierciedla nie tylko nieustającą wędrówkę, ale również zmienność, amorficzność i nieuchwytność piękna, które jest jedynie stanem umysłu przypisanym do kontekstu."
- Joanna Rusinek

Zapraszamy na premię na kanale YouTube: https://www.youtube.com/jadabrowskitom
Link do klipu znajdziecie państwo również na facebook.com/tomdabrowski


Free4arts:
Tomasz Dąbrowski - trumpet / trąbka
Sven Dam Meinild - baritone sax / saksofon
Simon Krebs - guitar / gitara
Kasper Tom - drums / perkusja