Potrójna premiera płytowa Anny Marii Jopek!

Autor: 
Redakcja

Potrójna, a nawet poczwórna: 14 października ukażą się bowiem 3 nowe płyty Anny Marii Jopek - "Polanna", "Haiku" i "Sobremesa" - a także specjalny kolekcjonerski box, zawierający wszystkie te albumy oraz całe mnóstwo dodatków, zdjęć, tekstów, zapisków - gratka dla fanów AMJ!

Polanna"POLANNA" to muzyczne poszukiwania istoty polskiej duszy w iście międzynarodowym i gwiazdorskim towarzystwie. Na krążku znalazły się zarówno kompozycje Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, utwory Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów. Aranżacji podjął się wielokrotny zdobywca nagrody Grammy - Gila Goldstein oraz Krzysztof Herdzin.

W powstałym specjalnie do tego projektu zespole znaleźli się między innymi: kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. Gościnnie wystąpił także Stanisław Soyka

Album został nagrany w studiu Radia Gdańsk. Zgrywał nagradzany Grammy Joe Ferla w nowojorskim studiu MRS, z pomocą znanego z Pat Metheny Group Steve'a Rodby. 

 

 

Haiku"HAIKU" jest próbą odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Projekt został zrealizowany wspólnie z jednym z  najwybitniejszych japońskich artystów jazzowych, pianistą Makoto Ozone. Gościnnie na bambusowych fletach artysta teatru Kabuki: Tomohiro Fukuhara.
Anna Maria Jopek odbyła już serię koncertów promującą "Haiku" w Japonii. Kolejne planowane są na grudzień i styczeń 2012 - po premierze albumu w Tokio. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sobremesa"SOBREMESA" - historie i muzyka z Lizbony, gdzie kilka lat temu Anna Maria Jopek znalazła swój "drugi dom".
Płyta jest zbiorem ukochanych piosenek AMJ ze świata kultury portugalskiej, z "Luzofonii". Wśród gości bez wątpienia najwięksi artyści tej sztuki: między innymi "Książe Fado" Camane, charyzmatyczne głosy z Wysp Zielonego Przylądka: Sara Tavares i Tito Paris, legendarny pieśniarz portugalski Paulo de Carvalho, angolański multiinstrumentalista i wokalista Yami czy kultowy brazylijski kompozytor i wokalista Ivan Lins. Wśród utworów trzy piosenki premierowe (także popularny już duet z Tito Parisem: "Tylko Tak Mogło Być") i powstałe specjalnie na ten projekt polskie słowa do luzofońskich melodii. AMJ śpiewa także po portugalsku, momentami nawet w criolo i kimbundu.
Album nagrany został w Lizbonie ze stworzonym specjalnie na tę okazję multikulturowym zespołem, z którym AMJ ruszy w trasę po Polsce w listopadzie. 
 
 
 
 
Te trzy albumy będą dostępne także w specjalnym pojedynczym wydawnictwie, gdzie muzyce towarzyszy fotograficzna opowieść w stu kadrach o minionych trzech latach, jakie dzielą nas już od epoki "ID" i premiery książki / płyty : "Dwóch Serduszek". Producentem wykonawczym całego wielotomowego przedsięwzięcia, współproducentem muzycznym "Polanny" i "Sobremesy", fotografem i współtwórcą szaty graficznej wszystkich albumów, a także autorem ośmiu nowych tekstów na płytę "Sobremesa" oraz premierowej piosenki na "Polannę" jest Marcin Kydryński
 
 
 
SOBREMESA TOUR
Koncertową wersję nowego projektu  Sobremesa będziemy mogli usłyszeć już od 4 listopada w największych miastach Polski. Zapowiada się seria niezwykłych, energetycznych  wieczorów, w których dominować będzie  „blues  krawędzi Europy“. U boku Anny Marii Jopek usłyszmy takie znakomitości jak: Yami, Nelson Canoa, Marito Marques, Joao Balao, Marek Napiórkowski oraz Henryk Miśkiewicz.
W Warszawie, gościnie pojawi  się Beto Betuk.
 
4 listopada (piątek)
Kielce, godz. 19:00, Hala Widowiskowa MOSiR
 
5 listopada (sobota)
Bielsko-Biała, godz. 19:00, Bielskie Centrum Kultury - Dom Muzyki
 
7 listopada (poniedziałek)
Zabrze, godz. 20:00, Dom Muzyki i Tańca
 
8 listopada (wtorek)
Wrocław, godz. 20:00, Klub Eter
 
9 listopada (środa)
Łódź, godz. 20:00, Teatr Wielki
 
11 listopada (piątek)
Lublin, godz. 20:00, Centrum Kongresowe UP
 
12 listopada (sobota)
Rzeszów, godz. 18:00, Live Club
 
14 listopada (poniedziałek)
Kraków, godz. 20:00, Klub Studio
 
16 listopada (środa)
Sopot, godz. 20:00, Sheraton Sopot, Conference Center
 
17 listopada (czwartek)
Bydgoszcz, godz. 20:00, Filharmonia Pomorska
 
20 listopada (niedziela)
Warszawa, godz. 17:00 i 20:00, Och-Teatr
 
22 listopada (wtorek)
Szczecin, godz. 20:00, Hala Opery Szczecińskiej
 
23 listopada (środa)
Konin, godz. 19:00, Dom Kultury „Oskard”

 

Tagi: