Philip Glass zremiksowany!

Autor: 
Redakcja

Philip Glass jest bez wątpienia jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych kompozytorów drugiej połowy XX wieku. 31 stycznia obchodził on swoje 75 urodziny. Wśród rozlicznych wydarzeń uświetniających ten jubileusz nie mogło zabraknąć płyty. Już niebawem na sklepowe półki trafi krążek “REWORK_PHILIP GLASS REMIXED”. Muzycy tacy jak Beck (na zdjęciu z Glassem), Tyondai Braxton, Amon Tobin czy Cornelius wzięli na swój warsztat legendarne kompozycje mistrza minimalizmu i muzyki repetatywnej.

Philip Glass jest nie tylko wybitnym kompozytorem, ale także ikoną popkultury. Do jego najsłynniejszych utworów zaliczyć można muzykę do trylogii filmowej Godfreya Regio “Koyaanisqatsi”, “Powaqqatsi” i “Naqoyqatsi” a także obrazu “Godziny” Stephen Daldry z Julianne Moore w roli głównej. Glass jest także autorem utworów kameralnych, symfonicznych i operowych.

Trudno o wdzięczniejszy materiał do remiksu niż muzyke Glassa. To właśnie on, ramię w ramię ze Stevem Reichem wymieniani są zawsze jako prekursorzy niezliczonej ilości dróg, którymi dziś podąża muzyka współczesna a zwłaszcza elektronika.

Albumowi towarzyszy także interaktywna aplikacja na iPada, stworzona przez Scott Snibbe Studio - firmę odpowiedzialną wcześniej za aplikację “Biophilia” Björk. 

Albumu można przez tydzień posłuchać w całości na stronach NPRMusic

Tagi: