Paweł Postaremczak i Ksawery Wójciński w Jazzarium Cafe!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Anna Zdebska

W najbliższą sobotę w Jazzarium Cafe (Wilcza 50/52, róg Poznańskiej) o godzinie 22:30 wystąpią Paweł Postaremczak i Ksawery Wójciński! Muzycy ci współpracują ze sobą już od ponad dziesięciu lat. Ich muzyka jest wypadkową wielu lat spędzonych ze sobą na scenie oraz głębokiego porozumienia, które tworzy się między muzykami na poziomie wręcz metafizycznym. Na codzień współtworzą wraz z Wacławem Zimplem i Pawłem Szpurą kwartet Hera.

Jaram się ich muzyką! Bardzo się cieszę na ten koncert, bo nie raz i nie dwa i nie trzy, czy to jako Hera czy nie, zmiatali mnie z powierzchni ziemi. Kurcze... Postaremczak ma taki sound... Często gra bardzo delikatnie i głęboko, a jednocześnie free. Ksawery jest na scenie - oby się nie obraził - jak zwierzę, wstępuje w niego jakaś siła niezwykła, a może tylko na scenie się uwalnia. Trochę się bałem do niego podejść po koncercie, ale to bez wątpienia jeden z najsympatyczniejszych ludzi w tym mieście. Podobnie Paweł. A Paweł w dodatku ma psa. 
Ale serio: Postaremczak i Wójciński to jedni z najlepszych muzyków w tym kraju. Bardzo się cieszę, nawet nieco dumny jestem, że zagrają w Jazzarium Cafe! W takiej konstelacji jeszcze ich nie słyszałem i nie mogę się tego koncertu doczekać! 
Zaczynamy o 22:30, bo wiemy, że część z Was wybiera się na koncert do Powiększenia na Roba Mazurka, Jasona Adasiewicza i Johna Herndona, czyli Starlicker. Potem zapraszamy wszystkich do Jazzarium Cafe na porządną noc z porządną muzyką - tak to powinno w tym mieście wyglądać!

Kajetan Prochyra

Paweł Postaremczak - saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.


Ksawery Wójciński – kontrabas, głos ur. W 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner, Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera. 
Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

 

Tagi: