Pat Metheny Unity Group w Polsce x4!

Autor: 
Redakcja

Bielsko-Biała, Warszawa, Szczecin a teraz także Poznań! Te cztery miasta odwiedzi na przełomie maja i czerwca Unity Group Pata Metheny w swym poszerzonym składzie. Kilka miesięcy temu do Chria Pottera (instrumenty stroikowe), Bena Williamsa (bas) i Antonio Sancheza (perkusja) u boku gitarzysty pojawił się też włoski multiinstrumentalista - Giulio Carmassi. W Bielsku zespół zagra w kościele pod wezwanie św Maksymiliana Kolbego (29 maja), w Poznaniu w Sali Ziemi MTP (30 maja), w Warszawie w Sali Kongresowej (31 maja), w Szczecinie w Zamku Książąt Pomorskich (1 czerwca). Dziś Pat jest w... Warszawie, gdzie spotka się m.in. z naszą redakcją!

The Unity Band zmieniło moje życie - mówi gitarzysta Pat Metheny - Prowadziłem wiele grup złożonych z utalentowanych muzyków, ale to co działo się między nami z dnia na dzień, z wieczoru na wieczór wspólnych prób, okazało się czymś zupełnie niezwykłym. Po naszym ostatnim koncercie czułem, że nie chcę tego kończyć. Wiedziałem, że podobnie czują Chris, Antonio i Ben.

Na horyzoncie pojawił się w tym czasie niesamowity muzyk - uwagę zwrócili mi na niego moi przyjaciele. Nazywa się Giulio Carmassi, pochodzi z Włoch i można go było określić mianem „multiinstrumentalisty”, choć to słowo oddaje ledwie skrawek tego, co faktycznie robi ten gość: jest doskonałym pianistą i klawiszowcem, fantastycznie gra instrumentach dętych - tak drewnianych jak i blaszanych, gitarze, basie - a na bębnach gra jak anioł! Powiedział mi, że widział kiedyś mój zespół we Włoszech i że bardzo go to zainspirowało - a ja pomyślałem, że przydałby mi się taki multiinstrumentalista.

Do naszej czwórki dołączył więc Giulio. Chris [Potter] jeden z najbardziej ekscytujących solistów w dzisiejszym jazzie także jest kapitalnym pianistą i bardzo dobrze gra na gitarze, Ben Williams jest tak samo świetny na kontrabasie jak i gitarze basowej i Antonio Sanchez - jeden z najlepszych perkusistów na świecie - razem nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!

Muzycy weszli do studia w czerwcu. Teraz nadaje nagraniu ostateczny kształt a album powinien trafić na półki sklepowe 4 lutego 2014. Wtedy też zespół wyruszy w międzynarodową trasę koncertową.

Tagi: