Organ Spot koncertuje i promuje debiutancki album

Autor: 
Redakcja

ORGAN SPOT to trio organowe wykonujące autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Koncertują w Polsce i za granicą. Są laureatami konkursów:  Jazz nad Odrą, Azoty jazz Tarnów, Young Best Jazz w Szczecinku. 8 czerwca 2013 roku nakładem SJrecords ukazał się ich debiutancki album. Zespół wystąpi 10 września w Krakowie (Harris Piano Jazz Bar) oraz 14 września w Kraków Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach.

ORGAN SPO

Kajetan Galas - organ

Szymon Mika - guitar

Bartek Staromiejski - drumsPłyta ORGAN SPOT, świadomie utrzymana w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego. Wśród utworów zawartych na krążku znajdziemy zarówno autorskie kompozycje członków zespołu, jak i nowoczesne aranżacje standardów jazzowych. Ich muzykę wyróżnia dbałość o brzmienie oraz spójność stylistyczna. Podczas realizacji nagrań wykorzystane zostały oryginalne organy Hammonda z lat 60.
 


Kajetan Galas - zapalony propagator oryginalnego brzmienia organów Hammonda. Student studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także w ArtEZ Enschede - jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda.  Jest laureatem indywidualnego trofeum jazzowego w Polsce na odbywającym się co dwa lata Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 2013 roku oraz zdobywcą II nagrody podczas Otwatego konkursu na Indywidualność Jazzową 2012 Festiwalu Jazz nad Odrą.
 

Szymon Mika - młody, utalentowany gitarzysta jazzowy, zdobywca nagrody Grand Prix w Otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową Festiwalu Jazz Nad Odrą (2012). Laureat wyróżniania dla najlepszego solisty Young Best Jazz – festiwalu, podczas którego zespół Organ Spot został uhonorowany Grand Prix. Uczestnik licznych warsztatów, pobierał lekcje między innymi u Petera Bernsteina, Davida Doruzki.

 

Bartek Staromiejski – perkusista młodego pokolenia, swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych - od jazzowego mainstreamu przez latin, salsę, funk do muzyki fusion i pop. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem GPS zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2008). Stypendysta Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Sztutgarcie.
Współpracował z takimi artystami jak Monika Kuszyńska, Tatiana Okupnik, Marek Bałata, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Piotr Wojtasik czy Maciej Sikała.

 

   
„ORGAN SPOT to trio świetnych młodych muzyków tworzących coś specjalnego w formacie organowego tria.
Każdy z nich jest znakomitym artystą, który respektuje historię swojego instrumentu, jednak nie w ograniczający sposób, kształtując własny indywidualny język. Oczywistym jest, że jako zespół są pełni empatii i wzajemnego szacunku wobec siebie, grając przy tym jak jeden organizm.
Organ spot to piękna płyta stworzona przez trzech wielce utalentowanych, świeżo debiutujących muzyków, o których twórczości będziemy słyszeć przez długi czas." 
- Peter Bernstein (Sonny Rollins Quintet, Larry Goldings Trio, George Coleman, Brad Mehldau, Lee Konitz)