ONE WORLD - nowa płyta Grzecha Piotrowskiego za tydzień trafi do sklepów.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. wydawcy

Już 16 lutego 2015 na rynku pojawi się nowa płyta Grzecha Piotrowskiego ONE WORLD. Rzecz być może cokolwiek zaskakująca, ale po dwóch albumach Word Orchestry – ogromnego bandu, który nie do końca wiadomo jakim cudem udaje się Grzechowi Piotrowskiemu utrzymywać, przyszedł czas na kameralną odsłonę jego twórczości. 

Zanim powstała muzyka, była jednak podróż przez kilka kontynentów w poszukiwaniu inspiracji. To właśnie jej efektem jest „One Word”. Sam autor mówi o nie w taki sposób -  “To zapis mojej muzycznej drogi po świecie. Alter ego World Orchestry, jej przeciwległy biegun. Skupienie na najmniejszej możliwej formie - solo sax. Przygotowywałem się dwa lata do tego by być w stanie zagrać solo koncert. Ani jazzowy, ani folkowy. Po prostu muzyka z wnętrza duszy.” 

Na płycie będzie można usłyszeć wokalistów. Lista imponująca m.in.: Sainkho Namtchylak (Tuva), Ruth Wilhelmine Meyer (Norway), Liz Rosa (Brasil), Sadia Youssouf (Cabo Verde), Sebastian Karpiel - Bułecka, Ghostman, Classical Vocal Quartet. Ale nie tylko, do nagrań zaproszeni zostali także  instrumentaliści: gitarzysta Bram Stadhouders (Holandia), altowiolista Larion Diakov (Rosja), kontrabasista Sebastian Wypych oraz Michał Barański, daf Robert Siwak, bęben huculski Maciej Kierzkowski. Grzech Piotrowski gra na saksofonach, duduku, flecie pasterskim, perkusjonaliach.

Całość składać się będzie z 14 utworów. Oto ich lista:

1. Take Me There
2. OM / Tibetan Mantra - feat. Sainkho Namtchylak
3. I Will Miss You - feat. Ghostman
4. One World / Intro - feat. Ruth Wilhelmine Meyer
5. One World - feat. Ruth Wilhelmine Meyer
6. Crossing The Polar Circle - feat. Sebastian Wypych
7. Baa Boom - feat. Liz Rosa
8. Siesta - feat. Sadia Youssouf
9. Mooder - feat. Michał Barański
10. Ptasiek - feat. Ruth Wilhemine Meyer
11. Suspected
12. Nie bój, że się - feat. Sebastian Karpiel Bułecka, Classical Vocal Quartet
13. Aftersoul - Classical Vocal Quartet
14. Ghosts in Santa Maria - feat. Ghostman, Michał Barański

Grzech Piotrowski - One World (2015) by Jazzariumpl on Mixcloud

 

Wydając  ONE WORLD Grzech Piotrowski zadbał chyba o wszystkich. Miłośnicy słuchania muzyki w plikach będą mogli ją kupić w wysokiej jakości digitalowej flac, fani poliwęglanu - na tradycyjnej płycie CD dostępnej w sklepach Empik, a ci którzy nie zapomnieli albo ulegli revivalowi dawnych formatów - na płytach winylowych. Będzie tez głęboki ukłon w stronę wrażliwych na piękno opakowań, bo jak inaczej opoweidzeć o limitowanej edycji płyt stworzonej niczym w manufakturze z ręcznie robionymi okładkami z czerpanego papieru z bananowca, owijanymi liśćmi, wyprodukowanymi na Bali, opatrzonymi pieczęcią lakową i suchymi pieczęciami, jak również ze specjalnie przygotowanymi grafikami do każdego utworu.

Ucieszą się pewnie także i kolekcjonerzy. Każda płyta będzie mieć swój numer i dostępna do numeru 350. Zatem kolekcjonerzy wszystkich krajów śpieszcie się i najlepiej już dziś ją sobie zamówcie w przedsprzedaży na serwerze pre-sell CROWDFUNDING (ODPALPROJEKT.PL).

Więcej informacji o przedsięwzięciu pod linkiem:
http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/295,one-world---muzyka-z-podroza-w-tle