Offowe rekomendacje

Autor: 
Redakcja

Katowicki Off Festival od kilku już lat w swoim programie mieści nie tylko zespoły zaliczane do alternatywnych odmian rocka, popu (you name it) ale także muzyki improwizowanej. W tym roku jednym najszerzej komentowanych wydarzeń rozpoczętej przed chwilą edycji jest wspólny koncert zespołu Mitch&Mitch ze Zbigniewem Wodeckim. Jednak na tym obecności muzyki bliskiej naszemu sercu nie koniec!

Poza Mitchami z Wodeckim (piątek, Scena Główna 21:50 - przed The Smashing Pumpkins :-)) podopiecznych wydawnictwa Lado ABC usłyszeć będzie można na Offie jeszcze 3 razy. Dziś o 17tej na Scenie Leśnej zagra Hokei, który dziś właśnie ujawnił swoją płytę „Don’t go” (nasza płyta dnia). Jutro na scenie głównej zagra Semantic Punk (znani z płyty „abcdefghijklmnoprstuwxyz”) zaś w niedziele na scenie leśnej zagra Babadag. Na scenie głównej wystąpią dziś także Drekoty (16:10)

Mocna jest też Scena eksperymentalna, która otworzy się dziś (piątek) koncertem Starej Rzeki (15:35-16:05) a po niej o 17tej na scenę wejdzie Hera i Raphael Rogiński by ujawnić długo oczekiwaną płytę Hera XL, czyli nagranie z ubiegłorocznej Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w ramach którego kwintet Wacława Zimpla Hera powiększył się o Raphaela Rogińskiego oraz Hamida Drake.

W sobotę na scenie głównej wystąpi bardzo przez nas lubiane Godspeed You! Black Emperor. Scenę leśną otworzy zaś Trupa Trupa a po nich UL/KR a o 23:05 zagra Skalpel.

W niedzielę na Scenie Trójki zagra Fire! Matsa Gustafssona a na głównej scenie m.in. zespół Gówno i Tres.B oraz My Bloody Valentine. Na Scenie leśnej obok wspomnianej grupy Babadag zagrają Super Girls & Romantic Boys. Scenę eksperymentalną otworzy zaś Hau Hau!

Do tego cała masa zespołów, które dziś nic nam nie mówią a wkrótce będą mówili o nich wszyscy!

Udanego Offa życzy redakcja!

Tagi: