Odbudujmy New Amsterdam!

Autor: 
Redakcja

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zdewastował huragan Sandy. Ucierpiały także miejsca ważne dla muzyki improwizowanej.

Niedawno na twitterze cieszyliśmy się razem z Downtown Music Gallery - jednym z najbardziej kultowych sklepów muzycznych na świecie, który nowojorską powódź przeszedł suchą stopą. Jak pisali jego gospodarze: Być może matka natura lubi muzykę awangardową!

Tyle szczęścia nie miała jednak siedziba New Amsterdam - wydawnictwa muzycznego, ale także inspiratora i przyjaznego portu dla wielu twórców i fanów muzyki kreatywnej.

New Amsterdam wydała blisko 40 albumów, w tym m.in. „Infernal Machine” orkiestry Secret Society pod batutą Darcy’ego Jamesa Argue. Zorganizowali także festiwale nowej muzyki w tym Ecstatic, String Theory Festival, Undiscovered Islands czy Archipelago.

Transit - Darcy James Argue's Secret Society from Darcy James Argue on Vimeo.

Niedawno organizacja pozyskała nową, piękną siedzibę o powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych. Sami, z pomocą swoich sympatyków wyremontowali ją i przystosowali do organizowania imprez kulturalnych. Niestety w huragan Sandy a wraz z nią setki litrów zanieczyszczonej morskiej wody zrujnowały do cna siedzibę organizacji - począwszy od magazynowanych 3 000 płyt artystów New Amsterdam Records przez sprzęt muzyczny po drzwi i ściany pomieszczeń.

New Amsterdam proszą więc o pomoc. Na facebooku działa strona akcji zbiórki pieniędzy. Na flickerze dostępne są zdjęcia zniszczonej siedziby a na stronie wydawnictwa znajduje się link poprzez który można wpłacać pieniądze. Można też także kupować płyty wydawnictwa NewAmsterdam Records, choć, zgodnie z założeniem organizacji cały zysk z ich sprzedaży trafia do artystów. 

The Sea from Letters to Distant Cities from New Amsterdam Records on Vimeo.

Tagi: