Nowy album Lise Davidsen dla Decca Classics

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

31 maja Lise Davidsen prezentuje swój debiut dla Decca Classics.

Davidsen jest pierwszą skandynawską sopranistką, która podpisała z Deccą kontrakt na wyłączność od czasu Birgit Nilsson. Jest także pierwszą norweską wokalistką, która dołączyła do Decca Classics od czasu, gdy jej rodaczka Kirsten Flagstad dokonała ostatnich nagrań dla tej firmy w latach 50. (w tym „Czterech Ostatnich Pieśni” Richarda Straussa na prośbę kompozytora na krótko przed jego śmiercią w 1949 roku).

Nie bez znaczenia jest również udział w nagraniu orkiestry Philharmonia, która wykonała razem z Flagstad premierowo kultowy cykl pieśni Straussa w Royal Albert Hall w maju 1950 roku. Davidsen o albumie: „Mogę jedynie mieć nadzieję, że te nagrania dadzą słuchaczom tyle przyjemności, ile nam muzykom dało ich wykonanie. Chciałabym podziękować Esa-Pekka Salonenowi, wszystkim muzykom z Philharmonii i wszystkim w Decca za stałe, nieocenione wspieranie tego projektu. Liczę, że będzie to początek wspaniałej i długiej współpracy”.

Gramophone napisał: „Davidsen to nazwisko, które trzeba zapamiętać. Głos, który raz usłyszany zapada w pamięci na zawsze”.

Tagi: