Nowe RGG! - pierwsze fortepianowe trio, w którym zmienił się pianista!

Autor: 
Redakcja

RGG. Wiadomo! Słynny zespół, który w tym roku obchodzić będzie jubileusz istnienia w sferze fonografii. Przedstawiać go raczej już więc nie potrzeba, bo i nagrody i miłość słuchaczy i piękna muzyka. Ale jak widać przyszedł czas na zmiany. Owszem RGG to wciąż zespół identyfikowany z europejskim smakiem muzyki improwizowanej wykonywanej przez trio fortepianowe. Teraz jednak, idzie czas zmian. Od tego roku trio występować będzie w odmienionym składzie. Po 12 latach istnienia RGG w miejsce Przemysława Raminiaka zawitał Łukasz Ojdana, młody utalentowany pianista, który tchnął wiatr w żagle RGG.

Jest to zapewne pierwszy w historii przypadek, gdy w trio fortepianowym zmienia się pianista. Nazwa RGG nie jest więc już skrótem od nazwisk muzyków, lecz stała się marką dzięki równemu zaangażowaniu każdego z jej członków w kreowanie artystycznego wizerunku. Nazwa więc pozostaje, a trio rusza w dalszą drogę.

Trio w dniach 14-15 stycznia nagrało 6 płytę, a pierwszą w nowym składzie. Na płycie znajdzie się muzyka inspirowana twórczością Karola Szymanowskiego. Polska premiera płyty planowana jest na wiosnę. A smaku całości dodaje fakt, że grupa jest rownież w trakcie rozmów z jedną z zagranicznych bardzo prestiżowych i słynnych wytwórnii. Na razie jednak panowie nie chcą zdradzać szczegółów. Piewszy koncert RGG w nowym składzie odbędzie się 13 lutego 2013 w Teatrze Starym w Lublinie.
 
Nadstawiajmy więc bacznie uszu i oczu!