Nowa płyta Flying Lotus już w paździenku!

Autor: 
Redakcja

Until the Quiet Comes - nowa płyta Flying Lotus trafi do sklepów 2 października. W sesji nagraniowej udział wzięli m.in. Thom Yorke, Johnny Greenwood, Erykah Badu,  Thundercat, Niki Randa czy Laura Darlington.

Steven Ellison, producent muzyczny znany lepiej jako Flying Lotus, prywatnie jest kuzynem Ravigeo Coltrane’a - John Coltrane był jego ciotecznym dziadkiem. Nie tylko dlatego, w jego muzyce znaleźć można wiele inspiracji jazzem i muzyką improwizowaną.
Na swojej ostatniej płycie “Accelerando” Vijay Iyer wraz ze swoim trio podjęli się interpretacji kompozycji Flying Lotusa - “Mmmhmm”.

Kompozycje, jak zapowiada autor, są kolażem mistycznych uniesień, snów i kołysanek. To nocna, nokturnowa podróż poza obszar koncentracji i zasięg świadomości.

Jak to bywa w przypadku Flying Lotusa, stylistycznie będzie to połączenie wielu gatunków, które skierować ma muzykę w nowym, nieoczywistym, i nieco bardziej wymagającym intelektualnie kierunku. Dosłyszymy tu jednak nawiązania do tradycji.

Premiera “Until the Quiet Comes” połączona jest z międzynarodową trasą koncertową po USA i Europie. Najbliżej naszych granic znajdzie się Flying Lotus w Berlinie 8 listopada.

Tracklista
01 All In
02 Getting There [ft. Niki Randa]
03 Until the Colours Come
04 Heave(n)
05 Tiny Tortures
06 All the Secrets
07 Sultans Request
08 Putty Boy Strut
09 See Thru to U [ft. Erykah Badu]
10 Until the Quiet Comes
11 DMT Song [ft. Thundercat]
12 The Nightcaller
13 Only if You Wanna
14 Electric Candyman [ft. Thom Yorke]
15 Hunger [ft. Niki Randa]
16 Phantasm [ft. Laura Darlington]

Album ukaże się nakładem wydawnictwa Warp. 

Tagi: