Niech zabrzmi siła rogów! - za miesiąc do sklepów trafi "Alaman" debiutancka płyta Power Of The Horns. Słuchajcie jej w Jazzarium przez tydzień i całkiem bezkarnie!

Autor: 
Redakcja

"Fucking awesome" powiedział o koncercie zespołu Piotra Damasiewicza Tyshawn Sorey, który w Nowym Jorku chleb jadł już z niejednego pieca.  Można śmiało powiedzieć, że grupa, któa wtedy zagrałą - Power Of The Horns to zespół będący objawieniem ubiegłego roku, ale nie jest to żadną miarą młoda fomacja. Działa już wiele lat i jest, a niech tam legendą sceny wrocławskiej i fakt, że nie jest jeszcze gwiazdą na naszej scenie powinien zawstydzać całe dziennikarskie środowisko. Zadziwiające, że dopierow teraz debiutują na rynku płytowym. "Alaman", bo taki nosi tytuł ten płytowy debiut  jest do wydawnictwo cieszące zarówno oczy, jak i uszy. Zawiera dwie płyty, obydwie są rejestracją tego samego koncerty tyle, że w wersji audio i video. Koncertu, po któym dziennikarze zaklinali się, że nie pojadą na żaden jazzowy festiwal jeśli nie bedzie grało na nim Power Of The Horns, koncertu, który zwieńczył ubiegłoroczną edycję festialu JazzART, którego szefem muzycznym był Maciej Obara i który przez wielu postrzegany jest jako najciekawsza impreza jazzowa reprezentująca to co na polskiej scenie ważne.

Power Of The Horn dowodzone przez trębacza Piotra Damasiewicza wystapił w obszernym składzie, choć zabrakło jednego z najbardziej ekscytujących saksofonistów dzisiejszej sceny Gerarda Lebika. Ale ci, którzy wyszli na scenę, pomimo zmęczenia, pomimo późnej pory zagrali koncert, wyrywający publicznośc z foteli i wielu ludziom odmieniający perpektywę postrzegania dziejącej się na naszych scenach muzyki jazzowej. Teraz, na nieco ponad miesiąc przed oficjalną premierą albumu, a także na miesiąc przed wejściem do jazzowej gry nowego wydawnictwa ForTune mamy wielki zaszczyt zaprezentować całośc tej koncertowej rejestracji, dokładnie w takiej formie, w jakiej zabrzmiała na scenie Klubu Gugalander.

Przed Wami ponad 75 minut natchnionej, pełenej rozmachu muzyki w wykonaniu zespoły Power Of The Horns w skłądzie Piotr Damasiewicz trabka, kompozycje, lider, Adam Pindur - saksofon sopranowy, Maciej Obara - saksofon altowy, Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, Paweł Niewiadomski - puzon,  Dominik Wania - fortepian, Maks Mucha, Jakub Mielcarek - kontrabasy, Gabriel Ferrandini, Wojciech Romanowski - perkusje, Thomas Sanchez - instr. perkusyjne. 

 

 

Power Of The Horns - Alaman by Jazzariumpl on Mixcloud