The New York Jazz Collective w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

24-go listopada, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Warszawie, wystąpi grupa The New York Jazz Collective, z programem "Śpiewamy dla Mahalii", poświęconemu twórczości Mahalii Jackson.

W programie będzie można usłyszeć w większości jej utwory wykonywane w nowych jazzowych i soulowych aranżacjach. Absolutną „niespodzianką” jest kompozycja Fryderyka Chopina do której Mahalia osobiście napisała słowa. Niewątpliwie gwarancją wysokiego poziomu artystycznego w tym projekcie jest udział takich muzyków jak: Mark Soskin – wieloletni pianista Sonny Rollinsa, Luques Curtis – obecnie na stałe grający z Edim Palmieri, Dorota Piotrowska – mieszkająca na stałe w Nowym Yorku i grająca z czołówką światowego jazzu.

Ewa Uryga - polska wokalistka jazzowa. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny „Jazz Forum” oraz „Twój Blues” za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.
Jest laureatką festiwali muzycznych w kraju m.in. Opole, Zielona Góra, II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagrody na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Występowała na festiwalach jazzowych: „Gdynia Summer Jazz Days”, „Warsaw Jazz Days”, „Jazz Jamboree”, „Old Jazz Mee2ng”, „Jazz Fair”.
Nagrała siedem autorskich płyt z czego dwie powstały w Nowym Yorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym znakomitego pianisty Marka Soskina.
Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones.
 

CO? - The New York Jazz Collective
KTO? - Ewa Uryga, Mark Soskin, Dorota Piotrowska, Luques Curtis
GDZIE? - Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? - 24/11/2016, 19:00
BILETY? - 70 zł

Tagi: