New Trio zagra charytatywnie u Dominikanów na Freta

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

New Trio w składzie Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński i Michał Miśkiewicz wystąpi 5-go lutego w Sali Prowincjalskiej w klasztorze oo. Dominikanów przy ulicy Freta 10 w Warszawie. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie zajęć edukacyjnych podczas ferii dla podopiecznych Grupy Charytatywni Freta.

W pierwszą niedzielę lutego przed warszawską publicznością wystąpi znane miłośnikom jazzu New Trio. Zespół w składzie Mateusz Smoczyński – skrzypce, Jan Smoczyński – organy Hammonda oraz Michał Miśkiewicz – perkusja zagra utwory z płyt „Simultaneous Abstractions”, „Perpendicular Realities” oraz nowe kompozycje.

New Trio założyli bracia Jan i Mateusz Smoczyńscy. Jan na stałe występuje z zespołami Urszuli Dudziak, Kayah i Michała Urbaniaka, jest też właścicielem Studia Tokarnia. Mateusz jest współzałożycielem Atom String Quartet. Od dwóch lat mieszka w San Francisco, gdzie współpracuje
z legendarnym Turtle Island Quartet (zdobywcą dwóch nagród Grammy). Towarzyszy im perkusista Michał Miśkiewicz, znany przede wszystkim ze współpracy z Tomaszem Stańko i trio Marcina Wasilewskiego.

New Trio ma swoim koncie dwie znakomite płyty, w tym album „Simultaneous Abstractions” nominowany do nagrody Fryderyka, w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Muzycy wykonują głównie własne, utrzymane w stylu postcoltrane’owskim kompozycje. Oryginalne połączenie skrzypiec, organów Hammonda i perkusji sprawia, że wszystkie wykonywane i nagrywane przez nich utwory mają zawsze niepowtarzalne brzmienie i klimat.
Koncert New Trio zainauguruje cykl wydarzeń pod tytułem „Charytatywna_Kultura”, w ramach którego odbędą się m.in. koncerty, spotkania z podróżnikami, aktorami, pisarzami. Organizatorem  jest Grupa Charytatywni Freta. Cykl jest realizowany w celu  umożliwienia jak najszerszej publiczności  udziału w koncertach znanych artystów i spotkaniach z twórcami, ludźmi kultury oraz edukacji podopiecznych Grupy.
Dochód ze sprzedaży biletów na koncert New Trio zostanie przeznaczony na organizację tegorocznych „Ferii na Freta” dla podopiecznych Grupy Charytatywni Freta.

CO? – New Trio
KTO? – Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz
GDZIE? – klasztor oo. Dominikanów, Freta 10, Warszawa
KIEDY? – 05/02/2017, 19:30
BILETY? – 35 zł

Tagi: