...a na festiwalu Jazztopad Sonny Rollins!!!

Autor: 
Redakcja

Tego samego dnia co Pat Metheny, wystąpi we Wrocławiu, na jedynym koncercie w Polsce Sonny Rollins - inaugurując w wielkim stylu festiwal Jazztopad!

Saxophone Collosus – to nie tylko tytuł przełomowego albumu Rollinsa, ale także  przydomek określający jego wyjątkową pozycję w świecie jazzu.
Dwukrotny laureat Grammy, zdobywca „muzycznego Nobla” – Polar Music Prize, seryjny zwycięzca plebiscytów magazynów jazzowych. Rollins to ostatni z gigantów jazzu, ogniwo łączące współczesną muzykę z legendami. Louis Armstrong, Miles Davis, Billie Holiday – Rollins grał z największymi z wielkich. Przez ponad pół wieku kariery muzyk tworzył kompozycje i albumy, które wpisały się historię jazzu. Najważniejsze to „Saxophone Colossus”, „Tenor Madness”, „The Freedom Suite”, ale wymienić należałoby też wiele innych.


W 2006 roku zwyciężył w rankingu magazynu Downbeat w kategoriach „Jazzman roku”, „Saksofonista Roku” oraz „Nagranie Roku” za album „Without a Song”. W 2010 zwyciężył jako „Saksofonista Roku”.
2 marca 2011 roku Rollins otrzymał z rąk Prezydenta USA Barracka Obamy odznaczenie 2010 National Medal of Arts, przyznawane przez National Endowment for the Arts (NEA). Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać artysta w Stanach Zjednoczonych. „Od ponad 50 lat Sonny Rollins zachwyca słuchaczy, wpływa na kolejne pokolenia muzyków swoją wrażliwością na melodię, stylem gry i popisami solowymi. Razem z Prezydentem i mieszkańcami USA chylę przed nim czoła” – mówił podczas uroczystości Rocco Landesman, przewodniczący NEA.

 
Zespół wystąpi w składzie:

Russell Malone – gitara

Jerome Jennings – perkusja

Bob Crenshaw – gitara basowa

Sammy Figueroa – instrumenty perkusyjne

Sonny Rollins – saksofony

 

Sonny Rollins, 6 listopada, 19:00, Audytorium Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu

Bilety od 200 do 300 PLN

 

Tagi: