Michał Wróblewski Trio w niedzielę w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W najbliższą niedzielę, 18-go stycznia, w warszawskim Pardon, To Tu, z koncertem wystąpi trio Michała Wróblewskiego.  Trio kontynuje trasę promującą materiał z zeszłorocznej, bardzo dobrze przyjętej, płyty 'City Albums'.

Michał Wróblewski - pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W grudniu 2010 roku zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I. nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany "I Remember".

Współpracował i współpracuje m. in. z: Terence’m Blanchardem, Polską Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyr. Agnieszki Duczmal, Daną Hawkinsem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą i innymi.

Jego autorskie albumy "I remember" i "Jazz i Orkiestra" - około godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną odniosły sukces na rynku polskim i japońskim. Album "Jazz i Orkiestra" zdobył miano "Jazzowej płyty roku" w Polskim Radiu Trójka. Był również dystrybuowany wśród prenumeratorów Jazz Forum w październiku 2013.

Najnowszy album tria "City Album" miał swoją premierę 25 sierpnia 2014 w Japonii (Gats Production Ltd.) oraz 13 września w Polsce (Fonografika) to projekt pod patronatem Polskiego Radia Trójka oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Obecnie Michał Wróblewski pracuje nad muzyką do swojego najnowszego projektu, który nagrywał będzie z Terence’m Blanchardem w Nowym Jorku w lutym 2015r.

CO? – Michał Wróblewski Trio
KTO? – Michał Kapczuk, Sebastian Kuchczyński, Michał Wróblewski
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 18/01/2015, 20:30
BILETY? – 25 zł 

Tagi: