Marc Cary składa muzyczny hołd Abbey Lincoln

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Miłość do muzyki i jej twórcy w przepięknym, nasyconym emocjami wykonaniu, wszystko to znajdziemy na „For the Love of Abbey”,  solowej płycie pianisty Marca Cary, będącej hołdem złożonym pamięci znakomitej wokalistki Abbey Lincoln, z którą artysta miał okazję współpracować przez 12 lat. Płyta ukaże się 11. czerwca pod szyldem Motéma Music.

Kompozycje Abbey warte są instrumentalnego podejścia, ponieważ są bardzo bogate i doskonale poddają się instrumentalnej interpretacji. Abbey była dla mnie inspiracją i z miłości do niej zapragnąłem podzielić się ekspresją jej muzyki. Z Abbey grałem inaczej, niż miałem w zwyczaju. To zmieniło moją perspektywę. Nauczyłem się jak dekonstruować samego siebie.” tak o współpracy z artystką mówi Cary.

Urodzony w Nowym Jorku pianista swoją edukację muzyczną rozwijał w Duke Ellington School of the Arts. Jako lider debiutował w 1995 roku płytą „Cary On”. Na swoim koncie ma również współpracę z takimi legendami, jak: Betty Carter, Arthur Taylor, Dizzy Gillespie, Max Roach i Shirley Horn. W 2006 roku zadebiutował w Motéma Music płytą „Focus”. Kolejnymi były „Focus Trio - Live 2008” i „Focus Trio - Live 2009”. Na 2013 rok planowana jest kolejna płyta tria, którego skład obok pianisty tworzą perkusista Sameer Gupta i basista Burniss Travis. Obok tria Cary prowadzi również formację Indigenous People prezentującą bogactwo muzyki afrykańskiej, brazylijskiej i karaibskiej w połączeniu z jazzem, funkiem i rytmami go-go.

1. Music is the Magic

2. Down Here Below

3. Melancholia

4. For Moseka

5. Who Used to Dance

6. Should've Been

7. My Love is You

8. Love Evolves

9. Throw It Away

10. Another World

11. When I'm Called Home

12. Conversation with a Baby

13. Transmutate

14. Down Here Below the Horizon