Maciej Fortuna Trio - At Home - w całości do słuchania!

Autor: 
Redakcja

„At Home” to tytuł najnowszego, trzeciego już albumu tria Macieja Fortuny, nagranego w składzie: Piotr Lemańczyk – kontrabas i Krzysztof Gradziuk – perkusja oraz z gościnnym udziałem wokalistki Marty Podulki. Premiera albumu odbędzie się 28. czerwca pod szyldem Fortuna Music.

Nowy album tria jest wydawnictwem bardzo osobistym, powstałym w przydomowym studiu nagrań w grudniu 2012. To dla członków zespołu owoc wielomiesięcznej pracy na scenie, podsumowanie burzliwego minionego roku, w czasie którego zagrali razem 89 koncertów. Nowe kompozycje przeplatają się tu z otwartymi formami. Płyta jest pierwszą, na której w pełni zarysowuje się indywidualny język muzyczny Macieja Fortuny. Efekt końcowy wydawnictwa nie miałby jednak swojego wyjątkowego kształtu, gdyby nie równorzędny wkład każdego z członków Trio. Nowe nagranie stanowi pomost między dotychczasowymi dokonaniami składu, a przygotowywanym od kilku miesięcy nowym programem zespołu.

To wszystko wiemy już, bo też informacja o tym, że płyta "At Home" nadchodzi trafiła na nasze łamy już jakiś czas temu. Teraz możemy i tej znakomitej płyty posłuchać  w całości przez cały tydzień i potem pójść do sklepów i świadomie ją sobie kupić ku szczęściu i muzyków i własnym.

 

Maciej Fortuna - At Home (Fortuna Music 2013) by Jazzariumpl on Mixcloud