The Light i Jim Baker w Teatrze Academia

Autor: 
Redakcja

W najbliższą środę, 30 listopada, w Teatrze Academia w Warszawie (11 listopada 22) odbędzie się koncert tria The Light (Wacław Zimpel/Rober Rasz/Wojciech Traczyk) z udziałem chciagowskiego pianisty Jima Bakera. Wydarzenie to organizoawane jest przez poznański festiwal Made in Chicago oraz Dom Kultury Praga. Patronem medialnym imprezy jest portal Jazzarium.pl

Jim Baker - znakomity i oryginalny pianista, aktywny na improwizowanej scenie Chicago od ponad dwóch dekad. W latach 90tych u boku Kena Vandermarka współtworzył zespół Caffeine, z którym koncertował i nagrywał. Był też członkiem sekstetu Vandermarka i jego projektu Witches & Devils, Territory Band. Jest improwizatorem obdarzonym niezwykłą wyobraźnią. Brzmienie fortepianu wzbogaca o instrumentarium elektroniczne. Nigdy nie koncertował w Polsce.

The Light - założony przez poznańskiego artystę Wacława Zimpla zespół debiutował na rynku fonograficznym w 2008 r. W plebiscycie jazzowego portalu Diapazon album "The Light" zdobył trzecie miejsce w kategorii najlepszych polskich nagrań, przegrywając tylko z ostatnim albumem "January" Tria Marcina Wasilewskiego oraz... nagraną również przez Zimpla, ale z amerykańskimi muzykami płytą "Four Walls".

Jim Baker - fortepian

Wacław Zimepl - klarnet

Wojciech Traczyk - kontrabas

Robert Rasz - perkusja

cena biletu: 20/15 PLN

godzina: 19:30

Tagi: