Krzysztof Ścierański wystąpi z koncertem solowym w Jazzarium Cafe

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Gosia Michalik

Krzysztof Ścierański, legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, założyciel i lider Laboratorium wystąpi w koncercie solowym 26 października, o godz. 21.00 w Jazzarium Cafe, przy ul. Wilczej 50/52 w Warszawie.


Krzysztof Ścierański z zespołem Laboratorium nagrał pięć płyt i zagrał kilkaset koncertów, także na festiwalach za "żelazną kurtyną". W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection. Po zawieszeniu działalności przez grupę, artysta zaczął realizację projektów autorskich.


 

 

Kompozycje Ścierańskiego weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, na przykład przeboje: „Jak ołów" i „Brzydcy" Grażyny Łobaszewskiej, czy „"Pomidory" Ewy Bem. Marek Bałata, Kuba Badach, Agnieszka Hekiert - to kolejni wokaliści, z którymi współracował. Krzysztof Ścierański ma na swoim koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, znajdują się wśród nich m.in. Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki i inni. Brał udział w nagraniu 33 albumów studyjnych. Jest autorytetem dla wielu muzyków, nie tylko polskich. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw oraz inspirują do ćwiczeń i poszukiwań.

www.scieranski.com.pl